Agata Trzebuchowska

Agata Trzebuchowska

Agata Trzebuchowska jest polską reżyserką, scenarzystką i aktorką. Zagrała tytułową rolę w oskarowym filmie „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, jednak nie planuje poświęcić się dalszej karierze aktorskiej. Na co dzień studiuje na Uniwersytecie Warszawskim i zajmuje się pisaniem scenariuszy i reżyserią.

Imię i nazwisko: Agata Trzebuchowska
Data urodzenia: 12 kwietnia 1992
Zawód: aktorka, reżyserka, scenarzystka
Facebook: facebook.com/profile.php?id=100009144741705&fref=ts
Instagram: @skoraboska

Kim jest Agata Trzebuchowska?

Agata Trzebuchowska pojawiła się w polskim show biznesie nagle i niespodziewanie. Dziewczyna na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim, a dokładniej na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych. Oprócz tego interesuje się filmem, jednak nie od strony aktorskiej, ale reżyserskiej. Zajmuje się między innymi pisaniem scenariuszy i reżyserowaniem i to właśnie to jest jej największą pasją. Dwukrotnie wzięła udział w konkursie „48 Hour Film Project”. Agata Trzebuchowska współpracuje między innymi z grupą artystyczną o nazwie „Teraz Poliż”, w której pisze scenariusz i reżyseruje sztukę teatralną.

Kariera aktorska Agaty Trzebuchowskiej

Młoda aktorka stała się znana za sprawą głównej roli w filmie „Ida”. Do obsady filmu dołączyła w zasadzie przez przypadek, ponieważ nie planowała kariery aktorskiej i nie brała udziału w castingach. Agata została zauważona przez Małgorzatę Szumowską w jednej z warszawskich kawiarni. Szumowska wysłała zdjęcie dziewczyny reżyserowi „Idy” Pawłowi Pawlikowskiemu, który szukał właśnie aktorki do głównej roli w swoim filmie. Mimo braku doświadczenia i wykształcenia aktorskiego Agata Trzebuchowska została obsadzona w roli Idy. Film z debiutującą aktorką został nagrodzony Oskarem w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, jednak mimo to Agata Trzebuchowska nie planuje na razie dalszego rozwoju kariery aktorskiej. Woli zająć się reżyserowaniem i nauką.

agata trzebuchowska

Więcej o:

agata trzebuchowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.