Niezręczna sytuacja na gali Orły 2020 podczas wręczania nagród. Robert Więckiewicz próbował z tego żartować

W poniedziałek odbyła się gala Orły 2020. Nie obyło się jednak bez nieprzewidzianych zdarzeń. W tym roku po raz pierwszy dwóch aktorów zwyciężyło w jednej kategorii, co doprowadziło do małego zamieszania.
Zobacz wideo

Za nami kolejna gala, podczas której wręczono Polskie Nagrody Filmowe ORŁY. Niekwestionowanym zwycięzcą było "Boże Ciało" Jana Komasy, które triumfowało m.in. w kategorii najlepszy film, reżyseria oraz scenariusz (pełną listę zwycięzców możecie zobaczyć TUTAJ). Nie obyło się jednak bez niepodziewanych zdarzeń. Za drugoplanową rolę męską doceniono dwóch aktorów, jednak Agata Trzebuchowska, która odczytywała wynik, nie zauważyła nazwiska jednego z nich, gdyż nie przewidziała takiej sytuacji.

Orły 2020. Robert Więckiewicz został pominięty

Nagrody powinny trafić w ręce Łukasza Simlata (za "Boże Ciało") oraz Roberta Więckiewicza (za rolę w "Ukrytej grze"). Tylko ten pierwszy został wyczytany. Nazwisko tego drugiego zostało podane chwilę później przez partnera PWC Piotra Wyszogrodzkiego, nadzorującego cały przebieg głosowania. Wtedy dopiero zaproszono Więckiewicza na scenę. Aktor próbował ratować się humorem:

Dzięki Agata! - zwrócił się do koleżanki.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2020Polskie Nagrody Filmowe Orły 2020 EAST NEWS

Jednak, jak się okazało, nie otrzymał on statuetki. Jak się dowiedzieliśmy, organizatorzy przygotowują dokładnie taką liczbę statuetek, jaka jest liczba nominacji (w tym roku 20). Nie było więc możliwości, by wręczyć Orła Robertowi Więckiewiczowi. Mimo to aktor i tak był szczęśliwy z powodu wyróżnienia.

Jakoś udziela mi się taki nastrój pozytywny, chyba się starzeję i staję się coraz bardziej sentymentalny, ale chcę powiedzieć, że bardzo dobrze się czuję, że jestem częścią tej naszej wielkiej rodziny. Cieszę się, że mogę być jednym z was! - mówił ze sceny.

Sytuacja, w której w tej kategorii doceniono aż dwóch aktorów, zdarzyła się podczas Orłów po raz pierwszy. 

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.