Ewa Farna o projekcie Friends for Change

Dowiedz się więcej o Disneyowskim projekcie

Jak zapewne się orientujecie, Ewa Farna zaangażowała się w projekt o nazwie Friends for Change: Project Green. Akcja ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że każdy z nas niezależnie od tego kim jest, gdzie się znajduje, może za pomocą prostych czynności w znacznym stopniu pomóc chronić naszą planetę.

Przeczytajcie wywiad z Ewą i dowiedzcie się więcej na temat akcji...

Na czym polega projekt "Friends for Change"?

Projekt "Friends for Change" ma na celu uświadomienie dzieciom, że każdy z nas niezależnie od tego, gdzie się znajduje, za pomocą prostych czynności może w znacznym stopniu pomóc chronić naszą planetę. Dzięki stronie internetowej www.disney.pl/friendsforchange dzieci w Polsce będą mogły poznać praktyczne sposoby ochrony naszej planety i obserwować jak ich wspólne działania zmieniają świat. Wszyscy będą mogli składać zobowiązania, takie jak ponowne wykorzystywanie plastikowych butelek czy korzystanie z notesów zrobionych z recyklingowanego papieru i dzięki temu stać się bardziej proekologicznym. Za spełnienie obietnicy będzie można uzyskać wirtualne odznaki, które będą pokazywały, w jakiej mierze określone proekologiczne zachowanie przyczyniło się do ochrony naszej planety. Co więcej, pracując razem możemy stworzyć wirtualny ogród, który będzie odwzorowywał ekologiczne zobowiązania wszystkich uczestników akcji w Polsce oraz innych krajach na świecie.

Jak to się stało, że jesteś częścią tego projektu?

Pracowałam właśnie z Disneyem przy projekcie "My Camp Rock", kiedy dowiedziałam się o "Friends for Change". Ponieważ współpraca ta, jak zawsze układała się bardzo dobrze pomyślałam, że fajnie byłoby wziąć udział w kolejnym przedsięwzięciu Disneya. Gdy dowiedziałam się, że projekt dotyczy ochrony środowiska, nie musiałam się już dłużej zastanawiać, wiedziałam że chcę się w niego włączyć gdyż wierzę, że dzięki takim akcjom możemy zrobić wiele dobrego.

Czy na co dzień starasz się dbać o środowisko naturalne?

W domu całą rodziną segregujemy śmieci, natomiast w szkole wraz z koleżankami rozpoczęłyśmy projekt recyclingu starych telefonów komórkowych. Okazuje się, że każdy z nas ma w domu stary telefon, z którego już nie korzysta.

A gdy koncertujesz, czy również udaje się Tobie być proekolożką?

Tak, pamiętam o tym, aby wyciągać ładowarkę z gniazdka. Śmiecie zawsze wyrzucam do kosza i ogólnie szanuję środowisko.

Na stronie "Friends For Change" młodzież i dzieci mogą składać zobowiązania i obietnice, dzięki którym wszyscy będziemy wspólnie dbać o środowisko. Które z zobowiązań złożyłaś jako pierwsze?

Jako pierwsze było segregowanie śmieci.

Według Ciebie, dlaczego ważne jest, aby młodzież i dzieci były przyjazne środowisku?

Nie wyobrażam sobie naszego życia bez otaczającej nas natury. Czerpiemy z niej tak wiele, właściwie same przyjemności. Myślę, że skoro środowisko nie robi nam niczego złego, to my tym bardziej nie powinniśmy mu szkodzić. Często szkodzimy środowisku, gdyż nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyniają się one do zanieczyszczenia środowiska. Myślę, że jeśli już dzisiaj młode osoby dowiedzą się co należy robić, aby być bardziej proekologicznym w przyszłości będzie to dla nich bardziej naturalne. Dzięki projektowi "Friends For Change" mogą się nauczyć, jak łatwo jest nie szkodzić i jak wiele każdy z nas może zrobić.

Kotek uważa, że taka akcja to świetna inicjatywa! A jakie jest Wasze zdanie? Dbacie o środowisko?

Więcej o: