• Link został skopiowany

Kotkowy kącik porad

Odpowiadamy na Wasze pytania :) olga_l
Drogi Kotku!!! Mam pewien problem. Teraz chodzę do klasy I gimnazjum. Na początku myślałam, że to fajnie cieszyłam się, odliczałam dni do 1 września. Teraz boję się iść do szkoły. Dlaczego? Boję się 3 dziewczyn z III klasy które mają zamiar mnie skocić. U nas kocenie to nie znaczy napisać na ręku "kot", tylko liczenie kafelek, a jak nie to biją. Nie wiem czy mam to powiedzieć nauczycielowi, bo boję się że będzie gorzej. W szkole nie mam zbytnio przyjaciół anie kolegów. Oprócz mnie chcą również skocić inne 2 dziewczyny tylko, że ja z nimi nie mam kontaktu, bo one chodzą do innej klasy. Boję się, bo jak one do mnie podejdą to ja nie wiem co robić kotku pomóż!!!
embed

xbadgirlx

wątek na forum

Witaj!

Przyjęło się, że nowych uczniów w szkole wita się różnego rodzaju zabawami i żartami które noszą nazwę otrzęsin. I w takich żartach nie ma nic złego, przeciwnie - jest okazja do włączenia się w społeczność szkoły z humorem i w fajnym nastroju. Jednak takie zachowanie o jakim piszesz nie ma nic wspólnego z otrzęsinami. O takim przypadku niezwłocznie powinien być powiadomiony nauczyciel, pedagog szkolny lub rodzice. Taka sytuacja jest nie może mieć miejsca w szkole. Groźby, zastraszanie czy jakakolwiek forma przemocy fizycznej to łamanie prawa i grozi za to poważna odpowiedzialność. Póki co, unikaj towarzystwa tych dziewczyn i trzymaj się blisko grupy rówieśników. Być może starsze dziewczyny tylko Was straszą, czując się bezkarne, a gdy sprawa wyjdzie na jaw stracą swoja "odwagę". Dorośli na pewno znajdą takie wyjście z sytuacji, że poczujesz się w szkole bezpiecznie.

Pozdrawiam!

Drogi Kotku, właśnie zostałam pierwszy raz skarbnikiem klasy. Chciałabym jak najlepiej wywiązać się z tej funkcji. Tylko jak? U nas w klasie jest problem, bo chłopaki nie za chętnie przynoszą składkowe pieniądze. Jak ich "zmusić"? Proszę o radę.
embed

milka13

wątek na forum

Witaj!

Funkcja klasowego skarbnika to duża odpowiedzialność. Aby nie pogubić się w rozliczeniach, skrupulatnie zapisuj daty i kwoty wszelkich składek. Jednak przypominanie o wpłatach nie powinno być Twoim obowiązkiem - poproś wychowawcę o przypomnienie klasie o składce na godzinie wychowawczej.

Pozdrawiam!

embed

olga_l

Jeśli coś Cię nurtuje, potrzebujesz pomocy - napisz na forum KLIK

Więcej o: