• Link został skopiowany

Dlaczego głupiejemy?

Czy rzeczywiście stajemy się coraz mniej rozgarnięci?

W ubiegły czwartek odbyła się, organizowana przez Uniwersytet Warszawski debata pod budzącym emocje tytułem "Dlaczego głupiejemy ". Wzięły w niej udział m.in. znane szerokiej publiczności osoby związane z mediami - reżyser Kazimierz Kutz, publicysta Tomasz Lis oraz satyryk Krzysztof Materna.

W czym rzecz ? W trakcie debaty podjęta została dyskusja na temat tego, czy pomimo rozpowszechnienia edukacji w Polsce i zwiększenia poziomu wykształcenia, stajemy się coraz... głupsi . Pytanie to głównie zadane zostało w kontekście mediów, a konkretnie tego, jakiej jakości programy serwują nam w dzisiejszych czasach stacje telewizyjne.

Goście debaty zgodnie doszli do bardzo niepokojącego wniosku - telewizja ogłupia , a dyrektorzy programowi (czyli osoby, które decydują o tym, co w TV zobaczymy), po pierwsze nie doceniają inteligencji widza, a po drugie o nią nie dbają, dopuszczając do emisji programy, seriale oraz filmy nie wymagające myślenia i nie wnoszące żadnych interesujących treści.

Stwierdzili, iż telewizja pełna jest prostych treści i ogłupiających reklam, a brak w niej wartościowych i kulturalnych programów . W rezultacie jesteśmy zwolnieni od myślenia, przez co stajemy się mniej bystrzy.

źródło:edukacja.gazeta.pl

Zgadzacie się z tym twierdzeniem? Czy w TV nie ma już nic wartościowego, a emitowane są jedynie ogłupiające i nie wymagające myślenia programy?

Więcej o: