• Link został skopiowany

Niezwykła przyjaźń - tygrys i dziecko

Mały tygrysek o imieniu Sylwester został porzucony przez swoją mamę. Jednak znalazł się ktoś, kto podarował zwierzakowi swoje serce - mała dziewczynka.

Dziewczynka jest córką pracownicy zoo w Jerozolimie, która zaopiekowała się Sylwestrem. Kiedy mama dziewczynki przyniosła małego tygrysa sumatrzańskiego do domu, Gali (tak nazywa się dziewczynka) natychmiast zaprzyjaźniła się z porzuconym kociakiem.

Oczywiście tygrys i dziewczynka nie będą mogli się długo razem bawić. Jak wiecie, tygrysy są drapieżnikami i nigdy nie będą w 100% bezpieczne. Pamiętacie zapewne Kotkową Zoję, która musiała zmienić swojego opiekuna, ponieważ dla poprzedniego była zagrożeniem ( KLIKNIJ TUTAJ ).

Póki co ta wyjątkowa para spędza czas na beztroskiej zabawie. Dla tygrysa to szansa na życie, na wolności nie przetrwałby bez mamy, dla dziewczynki - niezwykła więź na całe życie.

Tygrysy sumatrzańskie są zagrożonym gatunkiem, na świecie jest ich ok. 400 i pomoc człowieka jest na wagę złota.

Kotek dziękuje za informacje serwisowi Deser.pl

Więcej o: