"Rolnik szuka żony". TVP skasowało ponad 1000 komentarzy na temat Łukasza i wydało oświadczenie. Widzowie wściekli

"Rolnik szuka żony". Po ostatnim odcinku na oficjalnym profilu programu na Facebooku produkcji pojawiła się rekordowa liczba negatywnych komentarzy. TVP interweniowała i skasowała ponad 1000 z nich.

"Rolnik szuka żony". Łukasz po tym, jak potraktował Paulinę, stał się obiektem hejtu fanów programu. Widzowie na oficjalnym profilu produkcji nie ukrywali swojego zdania na jego temat, a "cham" i "prostak" to najczęściej pojawiające się określenia pod jego adresem. TVP skasowała komentarze i zwróciła uwagę komentującym.

Zobacz:  "Rolnik szuka żony". Łukasz podziękował Paulinie: Nie mogę być z kimś tak zawistnym. Wyszedł na jaw ich sekret

Rolnik szuka żony. Interwencja TVP na Facebooku

Pod postem, w którym umieszczono fragment, w którym rolnik informuje Paulinę, że wybrał Agatę, pojawił się komunikat:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy i obraźliwe będą - podobnie jak przy innych postach - usuwane - napisała TVP.

Komentarz TVPKomentarz TVP Screen z Facebook.com/ rolnikszukazony

Internauci nie kryli swojego oburzenia. Wyliczyli, że w ciągu kilku godzin usunięto ponad 1000 komentarzy i zostało ich dosłownie kilkaset. Zarzucili produkcji, że "boi się prawdy", bo przecież Łukasz swoim zachowaniem zasłużył na krytykę.

Wolność słowa... Nie rozumiem tego. Ten facet na to zasłużył. Zrobił z tej biednej dziewczyny, która starała się jak mogła, zwykłą idiotkę i tanią - właściwie darmową - siłę roboczą.
Porażka. Przecież każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a ten chłop na to zasługuje. Już cała Polska wie, jaki z niego cham i prostak. Tak potraktować kobietę i jeszcze na nią winę zwalić. (...) Więc po co to usuwacie?
To, że skasowaliście wszystkie poprzednie komentarze, jest z waszej strony wyrazem poparcia dla Łukasza, który zrobił sobie jaja z uczuć Pauliny. Tym samym wy też z niej próbujecie zadrwić. Słabe - piszą.

Co więcej, spora grupa internautów, których komentarze zostały usunięte, przyznała, że nie były one obraźliwe, a oni wyrazili krytykę w sposób merytoryczny i bez wulgaryzmów:

Nie wszystkie były obraźliwe! Wstyd.
To już nawet nie można wyrazić się grzecznie, aczkolwiek krytycznie? - zwracają się do TVP.

Rolnik szuka żonyRolnik szuka żony Screen z TVP1/ Rolnik szuka żony

Rolnik szuka żony. TVP się broni

TVP włączyła się w dyskusję. Próbowała się tłumaczyć, że "wierzy w prawo do krytyki, ale wierzy też, że można ją wyrażać w sposób kulturalny". Ich stanowisko jeszcze bardziej poruszyło internautów, którzy uznali, że w "TVP rządzi cenzura". Trzeba przyznać, że jeszcze żaden z uczestników programu aż tak nie poruszył widzów i nie doprowadził do publicznej dyskusji.

Rolnik szuka żony. Łukasz i Paulina

Przypomnijmy, o co w ogóle chodzi. Łukasz w ostatnim odcinku pożegnał się z Pauliną, bo zakochał się w Agacie i to ją wybrał. Kobieta poczuła się oszukana, ponieważ zależało jej na rolniku. Przyznała też, że to on robił jej nadzieje i pisał do niej wiadomości w przerwie między nagraniami. On uznał ją za "osobę zawistną" i wyraził zadowolenie, że już jej nie będzie w jego domu.

Uważacie, że TVP słusznie usuwa negatywne komentarze? Czy jednak pokazując zachowanie Łukasza powinna liczyć się z reakcją widzów i pozwolić im na swobodne wyrażenie swojego zdania?

AW

Więcej o: