Jennifer Lopez nie potrzebuje chirurga, żeby wyglądać świetnie. Zdradziła swój sekret! Jak ognia unika trzech rzeczy

Ach... Być jak Jennifer Lopez! Chyba nie ma na świecie kobiety, która choć raz tak z zazdrością nie westchnęła. Od teraz każda z nas może być ciut bliżej latynoskiego ideału. Piosenkarka zdradziła swój sekret.

Jennifer Lopez ma 48 lat. Zaskoczeni? Bo my za każdym razem, gdy sobie to uświadamiamy, przeżywamy szok. Piosenkarka nie miewa słabszych dni i zawsze wygląda jak 20-latka. Od dziś jednak każdy może spróbować być jak J.Lo. Magazyn "Elle" zebrał wszystkie jej urodowe sekrety. Oto i one.

Sprytne przekąski

Jennifer Lopez podjada między posiłkami. Pełny wzburzenia protest "ale jak to?!" - od razu ciśnie się na usta. W końcu to jeden z dietetycznych grzechów głównych. Piosenkarka nic sobie jednak z przykazań dietetyków nie robi i podjada. Podjada jednak mądrze - tylko zdrowe przekąski, wyznała w magazynie "People".

Zawsze mam ze sobą warzywa i owoce - powiedziała.
 

Żadnych wysoko przetworzonych posiłków

Gdy już nadchodzi pora właściwego posiłku, Lopez nie waha się zasiąść za suto zastawionym stołem. Próżno jednak szukać na jej talerzu wysoko przetworzonych produktów. Co więc znajduje się w jej jadłospisie? Na typowy obiad składa się na przykład łosoś z sałatką warzywną z brokułów, papryki i cukinii okraszonych sosem winegret albo też upieczony na chrupko jarmuż z białym serem oraz prażonymi pestkami dyni. Inny obiadowy zestaw Lopez zaproponowała na łamach "Us Weekly".

Lubię wieprzowinę czy też kurczaka przyrządzane na sposób portorykański podawane z komosą ryżową albo słodkimi ziemniakami.
 

Białkowa potęga

Jennifer Lopez zwraca uwagę, by w jej posiłkach nie zabrakło białka. Specjalny proszek proteinowy można kupić w sklepie piosenkarki - Body Lab. Piosenkarka miesza go z jogurtem, miodem oraz jagodami i takim koktajlem zaczyna każdy swój dzień.

Proteiny to najlepsze, co można zjeść. Dodają mi energii i dzięki nim mam energię przez cały dzień - wyznała w "Hello!"
 

Grzeszki bez wyrzutów sumienia

Dieta dietą, ale przecież każdy ma swoją listę produktów, których nie może sobie odmówić. I dobrze! Trzeba tylko pozwalać sobie na nie niezbyt często i bez wyrzutów sumienia. Jak ujawnili dziennikarze programu ABC "The View" - Jennifer Lopez odda wszystko za czekoladowe groszki bądź też ciasteczka "pieguski".

 

Nie tyka tych 3 rzeczy

Podczas gdy na "pieguski" Jennifer Lopez daje sobie dietetyczną dyspensę, to bardzo restrykcyjnie unika trzech rzeczy: papierosów (ciekawe, czy zna ten wynalazek), alkoholu i kofeiny. Poranna kawa? Owszem, ale tylko bezkofeinowa, wyznała w cytowanym już wywiadzie z "Us Weekly".

 

Ćwiczenia (tak, niestety)

Piękne i jędrne ciało Jennifer Lopez samo się nie zrobiło. Takie kształty są okupione ciężką pracą na siłowni pod okiem dwóch trenerów gwiazd Tracy'ego Andersona oraz Davida Kirscha. Każdy z nich jest fanem innych typów ćwiczeń, dzięki temu trening gwiazdy jest zróżnicowany i to jest - według Lopez - kluczem do sukcesu.

 

Sekret wiecznie młodej skóry

Niestety, amatorki opalania nie będą zadowolone. Lopez od lat jest wierna zasadzie, że słońce to najgorszy wróg młodej i jędrnej skóry.

Rzadko jestem na słońcu, a jeśli już jestem to zawsze nakładam na twarz krem z wysokim filtrem - mówiła Lopez dla "Us Weekly".

Lopez przekonuje też, by zrezygnować z alkoholu, papierosów i kofeiny także ze względu na cerę.

To naprawdę niszczy skórę, zwłaszcza gdy zaczynamy się starzeć - dodała.
 

ZI

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.