Księżna Kate tą sukienką wywołała spore zamieszanie. "Powrót kobiecości" kontra "Mdło, sztywno". A co Wy uważacie? [SONDA]

Księżna Kate do tej pory nie miewała wpadek modowych. Czy w różowej sukience Kate Spade właśnie ją zaliczyła?

Księżna Kate zazwyczaj chwalona jest za swoje eleganckie i zawsze odpowiednie stylizacje. Media zachwycają się zarówno jej gustem, jak i upodobaniem do często bardzo przystępnych cenowo ubrań. Tym razem jednak warta 1600 złotych suknia projektu Kate Spade, którą księżna włożyła na obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, wywołała mieszane uczucia. Na dwóch przeciwnych biegunach stanęły redaktorki portalu "Daily Mail", Dinah Van Tulleken i Emily Monckton. Pierwsza z nich broniła wyboru księżnej, zachwalając pogodny charakter kreacji.

To sukienka, o której marzą dziewczynki, bawiąc się w księżniczki i za którą zapłacze serce każdej dorosłej kobiety. Po kilku sezonach w ciemnych, męskich krojach, ta sukienka w końcu zwiastuje powrót kobiecości. Sprawia, że Kate wyglądała pięknie i pewnie, udowadniając, że żadna kobieta nie powinna się bać różu - ekscytowała się Van Tulleken.

Zupełnie inaczej oceniła stylizację księżnej Monckton, która zarzucała jej, że jest ona bez polotu.

Tak sztywna. Tak słodka. Tak totalnie postarzająca i nieodpowiednia dla 34-letniej kobiety. Nawet Margaret Thatcher, królowa dekoltu z kokardą, nie założyłaby tego. Ta sukienka wyglądałaby świetnie, noszona z iskrą. Można sobie w niej wyobrazić Alexę Chung w kurtce Chanel i trzewikach albo Sarah Jessikę Parker z odważnymi kolczykami i kolorowymi obcasami. Ale w tym wydaniu brakuje wyobraźni, a efekt jest mdły.

Widać, że Monckton wyjątkowo nie przypadła do gustu stylizacja księżnej, ale według niej nie była to jednorazowa wpadka.

Podczas gdy Diana była ikoną stylu, większość młodych kobiet nie marzy o tym, by wyglądać jak Kate. Brakuje jej pewności siebie, by ubierać się kreatywnie.

A co Wy sądzicie o kreacji księżnej Kate i jej stylu? Zagłosujcie w naszej sondzie!

MK

Więcej o: