Księżniczka Sofia i książę Filip ochrzcili syna. Aleksander miał na sobie szaty z 1906 roku. "Książę z bajki!"

Książę Aleksander przyszedł na świat pod koniec kwietnia. Teraz członek szwedzkiej rodziny królewskiej został ochrzczony.

Księżniczka Sofia i książę Karol Filip , członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej, niedługo po swoim bajecznym ślubie, ogłosili, że spodziewają się dziecka. Pierwszego potomka przywitali w kwietniu. Teraz książę Aleksander został ochrzczony w kościele Drottningholm. Zgodnie z tradycją, był ubrany w szaty, które nosili podczas chrztu wszyscy członkowie rodziny królewskiej. Koronkowa suknia pochodzi z 1906 roku, a miał ją na sobie między innymi ojciec małego księcia. Zachodnie media rozpływały się nad wyglądem chłopca.

Książę z bajki! Szwedzka rodzina królewska zebrała się, aby zobaczyć anielskiego Aleksandra podczas tradycyjnej ceremonii chrztu, zorganizowanej przez dumnych rodziców Sofię i Karola Filipa - czytamy w "Daily Mail".

Ceremonia przyciągnęła nie tylko szwedzką rodzinę królewską i polityków, ale też całą śmietankę towarzyszką. Jednym z gości był Kjell Stefan Löfven, premier Szwecji. Książę Aleksander ma aż trzy matki chrzestne: księżną Wiktorię, która jest siostrą Karola Filipa, siostrę Sofii, Linę Frejd oraz jej przyjaciółkę z dzieciństwa, Wendy Larsson.

Przejęci rodzice wyglądali wyjątkowo dostojnie. Książę Karol Filip wystąpił w tradycyjnym kostiumie, natomiast jego żona miała na sobie koronkową, białą suknię, a jej włosy ozdabiała elegancka opaska z pereł.

Trzeba przyznać, że książę Aleksander to wyjątkowo urocze dziecko. Czyżby synowi księżnej Kate i księcia Williama rosła konkurencja?

AW, MK

Komentarze (8)
Księżniczka Sofia i książę Filip ochrzcili syna. Aleksander miał na sobie szaty z 1906 roku. "Książę z bajki!"
Zaloguj się
 • Gość: lola

  Oceniono 2 razy 2

  Ehhhh niech sie schowaja jakies łiliamy...tutaj mamy prawidzwego księcia z bajki. O tacie malucha mowie oczywiscie xd

 • Gość: Ja

  Oceniono 2 razy 2

  Dzidzius fajny, ale tata ksiąze boski:):):)

 • Gość: Gosia

  0

  Sofia to księżna bo jest żoną księcia...... A Wiktoria jest księżniczką bo ma ojca króla..... Kto Wam pisze te artykuły..... Żenada!!!!!!!

 • Gość: qwerty

  0

  Gdyby nie zmiana ustawy sukcesyjnej, już po narodzinach Wiktorii i Filipa, to on byłby następcą tronu. A tak, jest księciem.

 • Gość: Marys-

  0

  Sofia ma tytuł księznej jako żona księcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX