Kuba Błaszczykowski bohaterem niemieckiego kawałka rapowego. "Dla nas krwawiłeś"

Nie tylko Polacy są dumni z gry Kub Błaszczykowskiego. Kilka dni temu niemiecki raper M.I.K.I. wypuścił kawałek dedykowany w 100% naszemu piłkarzowi.

 Po Euro 2016 nad Wisłą zdecydowanie wzrosła liczba osób, które chciałyby wyśpiewać peany na cześć Kuby Błaszczykowskiego. Wielbicieli gry Polaka nie brakuje też za Odrą, gdzie ten do tej pory zdobywał kolejne gole w barwach Borussi Dortmund. BVB nie przedłużyło jednak jego kontraktu z Błaszczykowskim na nowy sezon, a 

 

Niemiecki raper M.I.K.I napisał dla Błaszczykowskiego (a także o Błaszczykowskim) kawałek. Utwór nosi tytuł "Jeden z ostatnich w swoim rodzaju" i jest hołdem dla piłkarza, który niedawno pożegnał się z Borussią. Rozstanie z klubem z Dortmundu przebiegło w burzliwej atmosferze. Wielu kibiców nie akceptowało decyzji trenera Thomasa Tuchela, który nie widział dla Polaka miejsca w podstawowym składzie BVB. Została odebrana ona jako nielojalna wobec Błaszczykowskiego, ponieważ ten wcześniej odrzucał oferty od innych klubów. 

Jak najwięksi do Ciebie przychodzili, to im odmawiałeś,Bo dla nas krwawiłeś i Dortmund był Twoim domem.
Każdy wiedział, że Kuba ucieknie swojemu przeciwnikowi,Bo dajesz z siebie wszystko, Ty grasz z sercem chłopie - rapuje M.I.K.I.

Jednak piłka nożna to przede wszystkim biznes, w którym niewiele jest miejsca na sentymenty. Od sierpnia Błaszczykowski za cenę 5 milionów euro gra dla VFL Wolfsburg. 

Jeden z ostatnich z charakterem w tej dżungli komercji,
Chcielibyśmy mieć jedenastu takich jak Ty - mówi tekst utworu. 

Ciekawi jesteśmy, jak przyjął piosenkę sam Błaszczykowski. Piłkarz jest entuzjastą rapu, może więc przypadnie mu do gustu nie tylko ze względu na to, że on sam jest głównym bohaterem utworu. A jak Wam się podoba?

ZI

Podoba Ci się piosenka o Błaszczykowskim
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.