Celine Dion we wzruszającym hołdzie dla zmarłego męża. "Wizjoner, człowiek renesansu". Wiadomo już, kiedy pogrzeb

Celine Dione podzieliła się na Facebooku niezwykłym tekstem będącym rodzajem hołdu dla jej zmarłego w czwartek męża, Rene Angelila.

Celine Dion nie jest autorką tego tekstu, ale zrobił na niej na tyle duże wrażenie, że zdecydowała się zamieścić go na swoim profilu na Facebooku.

Zapamiętamy go jako człowieka łagodnego, hojnego i życzliwego, jako niebywałego wizjonera, nowoczesnego Pigmaliona, człowieka renesansu. Wszyscy, którzy mieli przywilej poznania go i bliższej współpracy z nim, prywatnie lub na gruncie zawodowym, pozdrawiają przewodnika i człowieka o wielkiej inteligencji i mądrości - czytamy tam.

Potem następuje przypomnienie, że to właśnie Rene Angelil , jako menedżer Celine Dion, uczynił z niej gwiazdę o międzynarodowym statusie. Wspólnie pomagali też w karierze wielu utalentowanym osobom.

Zdają sobie sprawę, że utracili zwycięzcę, człowieka o wielkich wpływach. Jest teraz częścią zbiorowej pamięci przemysłu muzycznego, zarówno w Kanadzie, jak i w innych częściach świata.

Z treści dowiadujemy się również, że pogrzeb odbędzie się w piątek 22 stycznia w Montrealu w bazylice Notre-Dame, gdzie Rene Angelil i Celine Dion 21 lat temu wzięli ślub - takie było ostatnie życzenie umierającego. Dzień wcześniej bazylika będzie dostępna dla wszystkich, którzy zechcą oddać hołd zmarłemu.

Celine Dion ma jeszcze jedno zmartwienie. Jej starszy, 59-letni brat Daniel, również ciężko choruje na raka. Ich siostra, Claudette przyznała, że "zostały mu już dni lub godziny życia".

Wygląda to bardzo podobnie, jak u Rene, ma raka gardła, języka i mózgu. Nasza rodzina jest bardzo doświadczana, a on ma zaledwie 59 lat, jest zbyt młody, żeby kończyć życie - czytamy jej wypowiedź na stronie Entertainment Tonight.

Rene Angelil zmarł w wieku 73 lat na raka krtani, z którym zmagał się od 1998 roku. Stan jego zdrowia pogorszył się w ubiegłym roku. Wraz z Celine Dion mają 14-letniego syna René-Charlesa oraz 5-letnich bliźniaków, Nelsona i Eddy'ego. Rene Angelil ma także troje dorosłych dzieci z poprzedniego związku: Anne-Marie, Patricka i Jean'a-Pierre'a.

JZ

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.