Jak ubiera się modny Polak? "Kobiety wybierają styl romantyczny, a mężczyźni..."

Ponad połowa Polaków przyznaje, że dobrze orientuje się w trendach modowych, aczkolwiek większość boi się kolorów oraz nie zna nazewnictwa królującego w polskiej modzie. Skąd czerpiemy inspiracje? Zapytaliśmy o to modowych ekspertów.

Największa grupa Polaków określa swój styl ubierania jako "casual, miejski". Jest to królujący styl ubierania, przy czym wybierają go głównie młodzi ludzie, z dużych miast, wydający na ubrania więcej niż typowy Kowalski. Na styl sportowy decydują się głównie mniej zasobni dojrzali mężczyźni, zaś na klasyczną elegancję - osoby dojrzałe i zasobniejsze, zarówno kobiety i mężczyźni.

Styl romantyczny w Polsce jest zdecydowanie charakterystyczny dla kobiet - stwierdza Mateusz Bojanowski, producent pokazów mody.

Rodacy najczęściej czerpią inspirację modowe z ciekawie ubranych osób napotkanych na ulicy (31% kobiet i 25% mężczyzn).

Coraz częściej spotyka się fajnie ubranych ludzi, których stylizacje motywują Polaków do eksperymentowania z modą. Ludzie przeglądają zdjęcia stylizacji zamieszczanych przez gwiazdy i blogerów modowych, przez co mogą podpatrywać styl innych i się nim inspirować dokonując zakupów - zaznacza znana blogerka Olciiak, Aleksandra Furka, która codziennie zaraża swoich fanów oryginalnymi stylizacjami.

Naprzeciw potrzebom coraz modniejszych Polaków wychodzi coraz więcej marek, również tych nie związanych bezpośrednio ze światem mody. Przykładem niech będzie woda Veroni Mineral, która stworzyła bezpłatną aplikację mobilną Veroni Style. Głownym celem aplikacji jest inspirowanie jej użytkowników do poszukiwania coraz ciekawszych rozwiązań modowych. Ambasadorem aplikacji została piosenkarka Honorata Skarbek, przez wielu uważana za ikonę stylu. Dzięki aplikacji można zdobyć 40% zniżki na zakupy do sklepu internetowego Answear.com.

Veroni StyleVeroni Style mat. prasowe mat. prasowe

Więcej o:
Copyright © Agora SA