W "Top Model" jest najlepsza. Poza programem punktuje rywali: Kali być, Kali mieć. Po czym robi błąd

"Kali być, Kali mieć" - tymi słowami Marta Sędzicka podsumowała umiejętności językowe praktycznie wszystkich swoich konkurentek i konkurentów.

Gościem ostatniego odcinka " Top Model " była izraelska supermodelka Bar Refaeli . Współpraca z nią na sesji okazała się sprawdzianem nie tylko tego, jak uczestnicy umieli poradzić sobie z onieśmieleniem wobec międzynarodowej gwiazdy, lecz także umiejętności komunikacji w języku angielskim. Niestety nie wszyscy potrafili zamienić z Refaeli choć kilka słów. Wytknęła to na swoim Facebooku Marta Sędzicka . Dziewczyna jest w absolutnej czołówce programu. Na swoim koncie ma najwięcej zwycięstw w poszczególnych zadaniach.

Jest jedna rzecz, która przy oglądaniu wczorajszego odcinka strasznie kłuła mnie w oczy - mianowicie j. angielski. Nie mogę wyjść z podziwu jak w XXIw. ludzie pretendujący do robienia światowej kariery, nie potrafią w stopniu komunikatywnym, posługiwać się jakimkolwiek językiem obcym. Tak naprawdę - ja i Osi, która mieszka od 8 lat w Irlandii, byłyśmy w gronie nielicznych osób, które potrafiły porozumieć się z Bar na wyższym poziomie niż "Kali być, Kali mieć" - napisała Sędzicka, po czym zaapelowała do młodych ludzi, aby nie lekceważyli nauki języków.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA Z KOLACJI Z REFAELI >>

Trzeba przyznać Sędzickiej rację. W programie jednak obnażono jedynie słabe strony umiejętności językowych Górala. Chłopak od razu przyznał się, że jego angielski jest na poziomie "basic". Jeśli chodzi o innych uczestników, to faktycznie na ich tle wyróżniała się Osi i Sędzicka, jeśli zaś chodzi o ocenę pozostałych, to prezentowane w programie fragmenty są ku temu niewystarczające.

Wpis Marty SędzickiejWpis Marty Sędzickiej Screen z Facebook.com/marta.sedzicka Screen z Facebook.com/marta.sedzicka

Internauci post Sędzickiej odebrali jednak nie tyle jako apel o szlifowanie angielskiego, lecz jako kolejny już przykład tego, że uczestniczka zadziera nosa.

Internauci komentują wpis Marty SędzickiejInternauci komentują wpis Marty Sędzickiej Screen z Facebook.com/marta.sedzicka Screen z Facebook.com/marta.sedzicka

Co więcej internauci wytknęli jej też błędy ortograficzne. M. in. przyszła modelka napisała "kuła" zamiast "kłuła". Szybko jednak poprawiła wpis, jednak nie odpowiedziała uszczypliwe komentarze fanów o "znajomości języka polskiego".

Sporo w tym racji, nie mniej jednak zanim zaczniemy wytykać wady innym, upewnijmy się, że sami dajemy dobry przykład... I tak - zamiast kuje w oczy - kłuje (ale to już zostało poprawione), ja dziękuję komuś za coś, a nie dziękuje, a "naprawdę", pani Marto, pisze się razem. Angielski angielskim, ale zdaje się, że jest Pani Polką? - pisze internautka.

Internauci komentują wpis Marty SędzickiejInternauci komentują wpis Marty Sędzickiej Screen z Facebook.com/marta.sedzicka Screen z Facebook.com/marta.sedzicka

Sędzicka jakoby przewidziała nieprzychylne komentarze. W ostatnim odcinku, kiedy jako jedna z trojga wybrańców zjadła z Refaeli kolację, powiedziała jej:

W Polsce ludzie nie lubią tych, którzy są pewni siebie i wierzą we własne siły. Raczej nie wygram tego programu.

Też tak sądzicie?

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo

karo

Czy Marta wygra Top Model?
Więcej o: