Polsat pokonał wszystkich wiosną, a co proponuje na jesień? Huczna impreza, sprawdzone programy i dużo rozrywki

Jaka będzie jesień w Polsacie?

Wiemy już, co jesienią pokażą TVP i TVN. W czwartek przyszła pora na Polsat. Stacja zaprezentowała swoje propozycje programowe na konferencji zorganizowanej z niesamowitym rozmachem. Co nas czeka jesienią? Przede wszystkim dużo sprawdzonej rozrywki.

Wydarzenie zorganizowane w warszawskim klubie Endorfina uświetniła swoją obecnością plejada gwiazd związanych ze stacją Zygmunta Solorza-Żaka, m.in. Katarzyna Skrzynecka , Anna Guzik czy Krzysztof Ibisz . Przez całą konferencję wszystkim dopisywały wręcz szampańskie nastroje . Po zaprezentowaniu propozycji ramówkowych, jak co roku, odbyła się huczna impreza. Trzeba przyznać, że organizatorzy konferencji naprawdę się postarali. I nie chodzi tu tylko o elegancki bankiet.

Specjalnie dla gości przygotowano m.in. pokaz umiejętności tanecznych przyszłych uczestników "Tańca z Gwiazdami" . Były także niezamierzone incydenty komiczne, np. wtedy, gdy Misiek Koterski popisywał się siłą i podnosił Rafała Maseraka . Tancerze amatorzy w parach z profesjonalistami zaszaleją na parkiecie już od 5 września. W show weźmie udział 12 par . Wśród uczestników znajdą się m.in. Miss Polski Marcelina Zawadzka , aktorka Marta Wierzbicka , Anna Wyszkoni i Marcin Miller. Jury pozostaje bez zmian.

Marcelina Zawadzka i Rafał Maserak / KAPiF

Jakie będą inne jesienne propozycje programowe stacji? Wielkich zmian nie będzie. Polsat, który wiosną zapracował na tytuł najchętniej oglądanej stacji telewizyjnej sezonu, postawił na sprawdzone formaty. Oprócz "Tańca z Gwiazdami", który co tydzień przyciągał przed telewizory średnio ponad 3,5 mln widzów, widzowie zobaczą chociażby kolejny sezon hitowego rozrywkowego programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" .

Show, w którym uczestnicy przeistaczają się w gwiazdy muzyki, wiosną okazało się hitem i teraz w kolejnej edycji o Złotą Twarz i czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny powalczą m.in. Joanna Liszowska , Magda Steczkowska oraz cudowne dziecko polskiej piosenki lat 90., Jakub Molęda . W drugiej edycji tego widowiska w jury Katarzynę Kwiatkowską zastąpi zwyciężczyni poprzedniej edycji, Katarzyna Skrzynecka. Pozostali jurorzy to (bez zmian) Paweł Królikowski , Małgorzata Walewska oraz DJ Adamus .

Katarzyna Skrzynecka z uśmiechem obserwowała scenę. Kto na niej wtedy był? Patrząc na jej szeroki uśmiech obstawiamy mistera Polski, Rafała Maślaka ;)Katarzyna Skrzynecka z uśmiechem obserwowała scenę. Kto na niej wtedy był? Patrząc na jej szeroki uśmiech obstawiamy mistera Polski, Rafała Maślaka ;) WBF WBF

W niedzielne wieczory Polsat zaprosi widzów na ósmą edycję talent show "Must be the music" . Ponadto, wszystkich miłośników kulinarnych formatów ucieszy fakt, że z nowymi edycjami wrócą "Top Chef" i "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" . Nie zabraknie też nowych odsłon ulubionych seriali widzów - "Przyjaciółek" , "Na krawędzi 2" i faworyta większości Polaków "Świata według Kiepskich" . Tej jesieni widzowie zobaczą również kontynuacje najpopularniejszych seriali paradokumentalnych stacji m.in. "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy" i "Malanowski i Partnerzy". Oprócz tego Polsat postawi na światowe, filmowe hity i sport (m.in. mecze eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2016 roku z udziałem reprezentacji Polski).

Stacji bardzo zależy na utrzymaniu zdobytej wiosną pozycji lidera rynku w grupie komercyjnej. Pomóc mają w tym sprawdzone i uwielbiane przez widzów programy i formaty. Cz łonek zarządu stacji, Maciej Stec, poinformował portal Wirtualnemedia.pl, że wydatki na jesienną ramówkę głównej anteny Polsatu będą porównywalne do wiosennych. Koszty spółki w tamtym czasie wyniosły 210 mln zł, co było spowodowane głównie większymi wydatkami programowymi. Wiosną Polsat zaproponował swoim widzom trzy nowe formaty rozrywkowe oparte na zagranicznych licencjach "Taniec z Gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo" i "Hell's Kitchen - Piekielna kuchnia".

al

Więcej o: