Hołownia o księżach homoseksualistach: Trudno mi widzieć w tym coś złego. Mam wielu znajomych gejów

Dziennikarz opowiedział o swoim stanowisku wobec homoseksualizmu i pedofilii w Kościele.

Szymon Hołownia wypowiedział się o homoseksualizmie księży w Polsce. Dziennikarz nie udawał, że takie zjawisko nie istnieje, jednak uznał, że wcale go nie potępia.

Zobacz wideo
To, że jakiś duchowny jest homoseksualistą, co się zdarza, bo ma taką orientację, a nie inną, ale nie realizuje jej, żyje w celibacie, zdarzają się takie przypadki.  Czy ja widzę w tym coś złego?  Trudno jest mi zobaczyć w tym coś złego, bo on w takiej kondycji, jakiej jest, ze swoją orientacją seksualną zachowuje czystość. Zło jest na świecie! Zło jest na świecie i będzie działać, niestety - powiedział w rozmowie z Lula.pl .

Hołownia wyznał także, że wśród jego znajomych również znajdzie się kilka osób o odmiennej orientacji seksualnej. Ich także nie potępia.

Ja nie mogę potępiać ludzi, absolutnie. Ja mam wielu znajomych gejów, mniej znajomych lesbijek, ale mam. Mi się może nie podobać i mogę mieć swoje zdanie na temat pewnych ich zachowań i modelu wybranego, realizowanego przez nich życia, natomiast nikogo nie można karać za orientację seksualną, czy ich prześladować. Mogę powiedzieć, że sposób, jaki oni wybrali na życie jest zły i mogę przedstawić argumenty za tym, ale zrobię to, jeśli ktoś mnie zapyta o zdanie i jeżeli będzie to mnie w jakiś sposób dotyczyło to zabiorę głos. Zawsze zabieram. Oni wiedzą, co ja na ten temat sądzę, ale mimo to jakaś część z nich wciąż ze mną rozmawia.

Szymon HołowniaSzymon Hołownia Kapif Kapif

Dziennikarz został poproszony o podzielenie się swoim zdaniem o pedofilii w Kościele. Hołownia przyznał, że, niestety, to się dzieje, ale częściej niż u duchownych, pedofilia występuje np. u nauczycieli.

Z tego się robi dużo hałasu, bo to jest spektakularne. Złapanie kogoś, kto miał być dobry, a okazał się zły. Mnie to zawsze strasznie boli, że ktoś nadużył zaufania drugiego człowieka w tak nieprawdopodobnie delikatnej relacji, jaką jest relacja duszpasterza z wiernym. Szlag mnie trafia, jak słyszę o takich rzeczach i ręce mi opadają, ale też wiem, że możemy się starać, żeby zrobić wszystko, ale miejscami się bardzo wolno staramy.

Szymon HołowniaSzymon Hołownia WBF WBF

Pod wywiadem z Hołownią pojawiła się cała masa bardzo nieprzychylnych dziennikarzowi komentarzy. to tylko niektóre z nich:

co za schizofrenik ...

z jednej strony nie może być przeciw homosiom, a z drugiej strony będąc wyznawcą katolicyzmu ganienie ma wpisane w obowiązek.

Co za schizofrenik... Z jednej strony nie może być przeciw homosiom, a z drugiej strony będąc wyznawcą katolicyzmu ganienie ma wpisane w obowiązek - pisze "starytetryk".
Z tego wywiadu odnoszę wrażenie, że gdyby temu panu duchowny napluł w twarz, to powiedziałby, że deszcz pada - pisze "Gość: oneflip".
Szczyt hipokryzji tego faceta mnie przeraża! Czy on naprawdę uważa, że księża homoseksualiści naprawdę są wstrzemięźliwi? Mało wie o świecie jeszcze zatem. Albo tylko udaje takiego głupa! - pisze "Gość: TomekP".
To jest oczywiste ze "nasi" homoseksualni duchowni są w porząchu, ale tych innych pedałów to trzeba by zamykać w zakładach i przymusowo leczyć - pisze "Gość: aloyz".

A Wy co sądzicie?

aga

Więcej o: