Angelina Jolie zdecydowała się na kolejną operację

Teraz wycięcie jajników.

Przed Angeliną Jolie kolejna operacja. Zaledwie w kwietniu przeszła podwójną mastektomię, a następnie zabiegi rekonstrukcyjne, a teraz szykuje się do następnego zabiegu. Portal People.com informuje , że zdecydowała się także na wycięcie jajników.

Aktorka planuje również poddać się operacji usunięcia jajników . Ze względu na jej " wadliwy " gen BRCA1 Jolie wciąż znajduje się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka jajnika . L ekarze szacują zagrożenie na 50 procent - czytamy na People.com

Po mastektomii ryzyko zachorowania na raka piersi spadło u aktorki do 5%, a teraz chce wyeliminować kolejne zagrożenie. W 2007 roku, w wieku 56 lat, na raka jajników zmarła matka Angeliny Jolie, Marcheline Bertrand. Niekiedy jedynym sposobem na uchronienie się przed śmiertelną chorobą jest operacja chirurgiczna.

W wybranych przypadkach nosicielom mutacji z bardzo wysokim prawdopodobieństwem rozwoju raka sutka lub jajnika proponuje się przeprowadzenie profilaktycznej mastektomii, czyli amputacja piersi i/lub usunięcia jajników - czytamy na portalu Abczdrowie.pl.

Fot. Amel Emric AP

People.com zwraca uwagę, że taki zabieg jest rekomendowany przez lekarzy kobietom, które nie skończyły 40. roku życia lub nie planują mieć więcej dzieci.

Portal napisał też, jak wyglądało życie rodzinne Jolie-Pittów w czasie, gdy Angelina poddawała się wszystkim operacjom (zaczęła cały proces 2 lutego, przeszła wtedy pierwszą operację, by sprawdzić, czy rak piersi się już u niej nie rozwinął. Do 27 kwietnia była po wszystkich zabiegach, także po rekonstrukcji piersi):

Podtrzymują rodzinne tradycje, takie jak dawanie sobie prezentów walentynkowych czy jajek wielkanocnych w czasie, kiedy Angelina Jolie poddawała się terapii.
Zobacz wideo

alex

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.