15-letnia blogerka z Pakistanu wśród najbardziej wpływowych ludzi świata

Znalazła się obok Baracka Obamy czy Kim Dzong Una.

Magazyn "Time" opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Ranking podzielony jest na pięć kategorii: tytani, pionierzy, liderzy, artyści i ikony. W tej ostatniej liście znalazła się 15-letnia Pakistanka Malala Yousafzai walcząca o prawa dziewcząt m.in. do edukacji.

Time, kwiecień/maj 2013

Serwis wiadomosci.gazeta.pl cytuje artykuł w magazynie "Time", w którym jest mowa o tym, że podczas sesji fotograf postawił Malali skrzynkę pod nogi, by niewielka bohaterka mogła wygodnie pozować do zdjęcia. Malala miesiąc temu została też nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. W październiku 2012 r., gdy jechała szkolnym autobusem, została napadnięta i postrzelona w głowę. Był to odwet fundamentalistów za jej wpisy na blogu, w których broniła swojego prawa do nauki i zachęcała do niej inne kobiety. Mimo poważnej rany nastolatkę udało się uratować.

Talibowie prawie uczynili z Malali męczennicę; udało się im jednak zrobić z niej symbol (...). Jej historia dopiero się rozpoczyna - pisze o nastolatce Chelsea Clinton, córka byłego prezydenta i Hillary Clinton.

Więcej informacji o tegorocznym rankingu magazynu "Time" znajdziecie w serwisie wiadomosci.gazeta.pl

nn

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.