Kotek Express: Rodzice w USA zapisują dzieci na siłownię i kurs... tańca na rurze. "Mają obsesję szczupłego ciała"

Dziś wtorek, 18 września.

Dzieci tańczą na rurze i chodzą na siłownię - czy kult ciała nie ma granic wieku?

Co robią dzieci po wyjściu z przedszkola czy szkoły? Teraz nie muszą już chodzić na zajęcia plastyczne lub judo dla dzieci, mogą za to zapisać się na indywidualne zajęcia na siłowni lub kurs tańca na rurze...

Doskonale wiadomo, że otyłość jest popularną chorobą w USA. Ale zamiast wysyłania dzieci na siłownię i kursy tańca na rurze (!) można by było zastanowić się nad ich trybem życia i sposobem odżywiania...

Nielegalne mięso z wielkich gryzoni na targach w Londynie. "To jest szokujące"

"Szokujące" ilości potencjalnie groźnego dla zdrowia mięsa gryzoni przypominających szczury wytropili dziennikarze BBC na londyńskich targowiskach z żywnością. Reporterzy nagrali ukrytą kamerą, jak rzeźnicy na jednym z najbardziej ruchliwych targów w brytyjskiej stolicy przygotowywali do sprzedaży mięso szczecińca - podaje BBC.

O procederze, który ma miejsce na Ridley Road Market w Dalston we wschodnim Londynie, BBC powiadomili anonimowi inspektorzy ochrony zdrowia. Praktyki miały dotyczyć przede wszystkim zachodnioafrykańskiego wędzonego specjału wyrabianego normalnie z mięsa owcy lub kozy - donosi BBC .

Ptaszniki, żmije i pytony. Co ludzie wyrzucają na ulice?

Wąż mleczny naturalnie występuje w Ameryce Środkowej. W Lublinie jedna sztuka trafiła się pod urzędem skarbowym. Teraz nie tylko psy i koty trafiają masowo do schronisk. W ostatnich latach pojawia się w nich coraz więcej zwierząt egzotycznych. Na ulice wyrzucane są węże, jaszczurki, pająki. Wszystkie one trafiają do lubelskiego egzotarium.

Starsza pani zdarła zasłonę z twarzy bandyty. Zobaczyła... sąsiada

Na 3,5 roku więzienia skazał sąd 26-letniego Mateusza K. W grudniu ubiegłego roku wdarł się do domu 81-letniej sąsiadki i obrabował z pieniędzy.

Mimo młodego wieku Mateusz K. ma na swym koncie wyroki za liczne przestępstwa. W ubiegłym roku wyszedł na wolność na warunkowe przedterminowe zwolnienie. Nie skorzystał z szansy. Wieczorem 11 grudnia w Skrzydlowie wybił szybę w domu 81-letniej kobiety i wtargnął do środka. Twarz zamaskował kapturem. Siłą zmusił kobietę do wskazania, gdzie trzyma pieniądze. Potem ukradł jej 110 zł. Starsza pani nie zamierzała jednak odpuścić napastnikowi. W trakcie szarpaniny zerwała mu osłonę twarzy. Rozpoznała znanego od dziecka... sąsiada. Potem boso uciekła z domu, poszukując pomocy.

Z powodu zatrucia alkoholem zmarło ponad 5 tys. Rosjan. "Uczmy się od Czechów"

O wzmożonych kontrolach polskiej i czeskiej wódki poinformowały niemal wszystkie rosyjskie media. Ma to związek z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Polsce, Czechach i na Słowacji. Jednak "Rossijskaja Gazieta" przynosi zastraszające dane dotyczące liczby podobnych przypadków w Rosji.

Według oficjalnych statystyk prowadzonych przez Międzynarodową Konfederację Konsumentów tylko w pierwszym półroczu tego roku zatrucie alkoholem spowodowało śmierć prawie 5,5 tysiąca Rosjan. W całym 2011 roku trujący alkohol zabił ponad 16 tysięcy osób. -"Powinniśmy uczyć się od naszych czeskich kolegów podejmowania zdecydowanych kroków" - komentuje te liczby szef Konfederacji Dmitrij Janin.

więcej na gazeta.pl

Więcej o: