2,5 metrowy pyton wylazł z paczki na poczcie. Była panika
Gdy wczoraj pracownik poczty wszedł do sortowni przesyłek, zobaczył wielkiego węża pełzającego między paczkami. Wezwał na pomoc straż miejską.
To był ogromny, biało-żółty wąż. Prześlizgiwał się właśnie między kratami zamykającymi sortownię. Straż miejska wezwała weterynarza, z którym Opole ma podpisaną umowę. Lekarz jednak pracuje w Kątnej pod Wrocławiem, zanim dojechał, strażnicy postanowili zadziałać na własną rękę.
Polak zasztyletowany w Londynie. Próbował powstrzymać bandytę
W jednym z londyńskich szpitali zmarł Polak, który w środę został raniony nożem przez złodzieja. 40-letni Piotr M. został zaatakowany, gdy starał się zatrzymać mężczyznę, którego podejrzewał o próbę włamania do budynku. Informację przekazał nam czytelnik Alertu24.
Masakra indiańskiego plemienia. Poszukiwacze złota zamordowali 80 osób
Nawet do 80 osób zostało zabitych w ataku na wioskę indiańskiego plemienia Janomamów w Wenezueli. Masakry dokonali prawdopodobnie poszukiwacze złota z Brazylii - donosi BBC.
Do ataku doszło w zeszłym miesiącu w wiosce znajdującej się w pobliżu granicy z Brazylią, ale dopiero teraz ujawniono informacje na ten temat.
NASA: Odkryliśmy prawdopodobne skupiska milionów supermasywnych czarnych dziur
Jeden z najnowszych teleskopów NASA dokonał kolejnego spektakularnego odkrycia - zlokalizował potencjalne skupisko milionów supermasywnych czarnych dziur i gorących galaktyk. Galaktyki te mogą emitować nawet 100 bilionów razy więcej światła niż Słońce.
Teleskop WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer), który w NASA zaczął działać na początku 2011 r., jest w stanie dostrzec najjaśniejsze obiekty w przestrzeni kosmicznej. Przyrząd ma pomóc naukowcom zrozumieć, w jaki sposób powstają czarne dziury i formują się całe galaktyki.
Naukowcy: Do 2050 r. wszyscy możemy być już wegetarianami
Możliwe, że do 2050 r. będziemy zmuszeni zostać wegetarianami - o ile szwedzcy naukowcy się nie mylą. A według nich do tego czasu na Ziemi nie będzie wystarczających zasobów wodnych, aby wyprodukować żywność dla populacji całego globu, która za 40 lat ma już sobie liczyć 9 mld ludzi.
20 proc. dziennego spożycia białka człowiek czerpie dziś z mięsa. Nowo opublikowany raport Międzynarodowego Instytutu Wodnego Sztokholmu twierdzi, że do 2050 r. nasze spożycie zwierzęcego białka będziemy musieli zmniejszyć do 5 proc., aby dostosować się do "znaczących regionalnych deficytów wody". W ciągu kolejnych 40 lat populacja globu zwiększy się do 9 mld ludzi.
więcej na gazeta.pl