Kotek Express: Śnieg w sierpniu? To możliwe. Gwałtowne załamanie pogody w Tatrach

Dziś sobota, 11 sierpnia.

Gwałtowne załamanie pogody w Tatrach. Ochłodziło się, w nocy może spaść śnieg

Gwałtowne załamanie pogody w Tatrach i na Podhalu. Ratownicy TOPR ostrzegają turystów - w Tatrach warunki do pieszych wędrówek i wypraw są złe. Bardzo się ochłodziło, w nocy możliwe są opady śniegu. Podobne ostrzeżenia wydali ratownicy po słowackiej stronie Tatr. Pogoda wypłoszyła turystów.

Naukowcy: negatywne emocje "paliwem" wielu dyskusji w sieci

W komentarzach w dużych ogólnoinformacyjnych portalach dominują posty nacechowane negatywnie, ale to właśnie one są "paliwem" dla dyskusji - uważają naukowcy zaangażowani w projekt "Cyberemotions", koordynowany przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Indie: autobus stoczył się do 100-metrowego wąwozu. 52 ofiary

Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku, do którego doszło na północy Indii, gdzie przeładowany autobus spadł do głębokiego wąwozu - podała policja. Obrażenia odniosło 46 osób.

USA liczą straty po lecie stulecia

Tegoroczny lipiec był najbardziej upalnym miesiącem w nowożytnej historii Stanów Zjednoczonych.

Z tego powodu ucierpieli nie tylko mieszkańcy najgorętszych regionów USA , ale także amerykańska gospodarka. Wyschnięte koryta rzek, pożary często bardzo trudne do opanowania, powysychane pola, w tym uprawy - to krajobraz wielu regionów USA, które zmagały się z olbrzymimi upałami oraz suszą.

Po ulewach zawaliła się część Wielkiego Muru

Trwające wiele dni ulewne deszcze uszkodziły Wielki Mur w Chinach - donosi serwis "Russia Today". Część muru w Dajingmen w prowincji Hebei zawaliła się.

Deszcz padający w Chinach od połowy lipca spowodował gwałtowną powódź. Masy wody spływające z gór doprowadziły do zawalenia się 36-metrowego odcinka w prowincji Hebei w północnych Chinach.

więcej na gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.