Blog Honey sparodiowany!

Kolejna sławna blogerka doczekała się naśladowców.

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o chłopakach z Make Life Harder - dwóch studentów, którzy postanowili sparodiować bloga Kasi Tusk bardzo szybko zyskało popularność w sieci (a także poza nią). Lucjan i Maciej chyba nie spodziewali się, że ich pomysł to strzał w dziesiątkę, a ich kpiące z rzeczywistości wpisy otworzą im drzwi do sławy.

W maju tego roku swoją działalność rozpoczął blog niejakiej Moniki Money Majewskiej, który nawiązuje do bloga prowadzonego przez Honoratę Honey Skarbek. Podobieństwa można znaleźć na każdym kroku...

screen z monika-money-majewska.blogspot.com

screen z honorata-skarbek.com

Money opisuje swoje codzienne życie: wyjścia na kolację ze znajomymi, informuje o koncertach, a co najważniejsze - pokazuje różnego rodzaju stylizacje. Grono jej czytelników stale się powiększa, na blogu znajdziemy mnóstwo pozytywnych komentarzy. Niektórzy wczuwają się w klimat i też "wchodzą w rolę" inni wprost piszą, że dziewczyna jest o wiele lepsza od Honoraty.

 

Dlaczego powstają parodie popularnych blogów? Żartują ze stylu wypowiedzi, z zamieszanych porad, wyszukanych stylizacji. Ludzie je uwielbiają. Kochamy śmiać się, obnażać słabe strony. Żarty z tych, którzy mają więcej, którym coś się udało to już nasz sport narodowy. Czy rzeczywiście? Może po prostu to odskocznia od wszystkich "poważnych" rzeczy, może bazując na czymś znanym chcemy po prostu poprawić sobie humor? Jak to jest, Waszym zdaniem? Dlaczego powstają tego typu parodystyczne blogi i skąd ich sukces?

Co sądzicie?

nn

Zobacz także:

Honorata Skarbek zadała szyku na pokazie mody

Honey: Prezentuję wyższe wartości intelektualne niż Paris

Honey w neonowych czółenkach. W którym zestawieniu lepiej?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.