You Can Dance - kto zdobędzie bilet w Gdańsku?

Program You Can Dance - Po prostu tańcz! to ogromna szansa na realizację marzeń oraz nadzieja na zmianę swojej sytuacji życiowej. Casting w Gdańsku był tego doskonałym przykładem

Na castingach You Can Dance pojawiają się uczestnicy, którzy często muszą stawiać czoło niesprzyjającej im rzeczywistości. To właśnie oni najczęściej dają z siebie wszystko, walczą do ostatniej kropli potu, stają na scenie kolejny raz i nie składają broni nawet podczas dogrywki. Taniec jest dla nich wszystkim!

W Gdańsku na przesłuchania przyszedł 19-letni tancerz, który został okrzyknięty przez Kingę Rusin polskim Billym Elliotem. Chłopak z małej miejscowości walczy z trudną sytuacją materialną rodziny. Na co dzień pracuje jako murarz i uczy się w liceum zawodowym. Jednak swoją przyszłość chce związać z tańcem. Pragnie udowodnić rodzicom, że tańcząc też można zarabiać na życie. Bartosz Wilniewicz z Kołczyna pokonuje codziennie sześć kilometrów piechotą do pobliskiego miasta - Połczyna Zdroju, by tam w Centrum Kultury móc rozwijać się tanecznie. Czy słowa jednego z jurorów: "Masz siłę, której nic nie jest w stanie złamać" to optymistyczne zakończenie castingu dla Bartosza, czy może zachęta do dalszej pracy i zaproszenie na kolejne przesłuchania?

Samotna mama, 25-letnia Kinga Mucha z Ostrowa Wielkopolskiego, rok temu stanęła na scenie przed jurorami. Wówczas szczęście jej nie dopisało. W VII edycji pojawiła się zupełnie nowa Kinga. I mowa tu nie tylko o innym kolorze włosów. Silniejsza i bardziej zdeterminowana dziewczyna była gotowa walczyć o bilet do Santa Cruz. Dla siebie i dla swojego dwuletniego synka Alana. Czy to jednak wystarczy?

20-letnia tancerka, Natalia Andersz z Łodzi, zmagała się z anoreksją. W przypadku Natalii złe emocje nie zawładnęły jej życiem. W tańcu nauczyła się wyrażać różne stany swojej duszy. Czy uda jej się podbić serca jury?

17-letni Kamil Ignaczuk z Wołomina pod Warszawą, jest wychowywany przez babcię niemal od urodzenia. To ona zaszczepiła w nim miłość do tańca i wspiera go z całych sił. Tancerz przyszedł na casting za jej namową, bo babcia marzy tak samo jak on, by dostał się do programu. Czy ich marzenie się spełni?

20-letni Kamil Kaim z Gdańska, poróżnił jurorów. Elektryk tańczący wacking wywołał długą dyskusję między Michałem Pirógiem a Agustinem Egurrolą. Po czyjej stronie stanęła Kinga Rusin?

Kolejny odcinek You Can Dance już dziś o godz. 21:30 na TVN.

Będziecie oglądać?

Zobacz także:

Patrycja Kazadi i Matt Pokora - Wanna Feel You Now - teledysk

Czy jesteś znawcą tańca?

Co wiesz o tańcu hip-hopowym?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.