Kotek Express: Polska podpisała ACTA - PiS chce referendum, a Ruch Palikota zakłada maski Anonymous; Reforma w liceach

Dziś 26 stycznia. Dzień Australii, a w Polsce - Dzień Transplantacji. Imieniny obchodzą Andrzej i Paula. Urodziny świętuje Stachursky. Do wakacji zostało 155 dni!

Protesty na nic się zdały. Polska podpisała ACTA

W nocy Polska podpisała umowę ACTA. W imieniu naszego kraju zrobiła to ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz. - Dokument podpisali też ambasadorowie pozostałych państw UE z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - poinformował radca prasowy ambasady RP w Tokio Radosław Tyszkiewicz. Boicie się konsekwencji?

PiS chce referendum w sprawie akceptacji ACTA

PiS złoży wniosek o przeprowadzenie referendum ws. akceptacji umowy ACTA. - My takiego świata nie chcemy. Nie o taki świat walczyliśmy i będziemy się tego rodzaju procesom przeciwstawiać - mówił szef partii Jarosław Kaczyński. Ma rację?

Ruch Palikota założył dziś w sejmie maski. W ramach solidarności z protestującymi

W proteście przeciw umowie ACTA posłowie założą czarno-białe maski z twarzą znaną z ulicznych manifestacji. Jak mówi w rozmowie z naszym reporterem poseł Michał Kabaciński z Ruchu Palikota posłowie chcą solidaryzować się z manifestantami. "Dzień maski" zajawił dziś w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. Co o tym sądzicie?

Internauci z całej Europy podpisują petycję przeciw ACTA

Błyskawicznie rośnie liczba internautów z całej Europy, którzy podpisują się pod petycją przeciwko ACTA - poinformował Alert24 nasz czytelnik. Twórcy petycji chcą wpłynąć na europosłów, żeby odrzucili porozumienia ACTA w głosowaniu nad nią w Parlamencie Europejskim. Petycję uruchomiono dzisiaj, a podpisało się pod nią już prawie 40 tys. osób. Podpiszecie?

Reforma w liceach. Szykują się zwolnienia dla nauczycieli

Pogrom nauczycieli przedmiotów ścisłych! Będzie dla nich za mało pracy po wprowadzeniu nowego programu. Program z gimnazjum będzie kontynuowany w pierwszym roku liceum. Dopiero w drugim uczniowie wybiorą specjalizację. Będą się mogli skupić na przedmiotach ścisłych albo humanistycznych. Pozostałe zostaną połączone w dwa bloki - historię i społeczeństwo oraz przyrodę - i będą tylko uzupełniały edukację podstawową. Szkoła teraz w pierwszej klasie więcej godzin będzie mogła przeznaczyć tylko na polski, matematykę i język obcy. Pozostałe przedmioty musi zaoferować uczniom na poziomie podstawowym i to spowoduje, że fizyk albo chemik, który dotąd miał nawet cztery godziny zajęć w tygodniu, będzie miał tylko jedną. Słuszna decyzja?

Więcej o: