Uwielbiany tiktoker nie dostał się do wymarzonej szkoły. Fani ruszyli z pomocą, niestety posunęli się za daleko

Gdy popularny tiktoker Axel Webber ogłosił, że nie przyjęto go do prestiżowej Juilliard School, internauci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Metody nie tylko nie przyniosły rezultatu, a wręcz wywołały oburzenie.

Więcej o gwiazdach internetu przeczytasz na Gazeta.pl

22-letni Axel Webber przeprowadził się do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę jako aktor. Założył wówczas konto na TikToku, a w zabawnych filmikach opowiada o wzlotach i upadkach na swojej ścieżce, jednocześnie opisując, jak radzi sobie z życiem w mieście, korzystając z bardzo ograniczonego budżetu. Tiktoker zaskarbił sobie ogromną sympatię, a jego losy śledzi już ponad trzy mln obserwujących. Jednym z marzeń Webbera było dostanie się na wydział aktorski renomowanej nowojorskiej szkoły Juilliard School. Gdy ogłosił, że nie został przyjęty, fani nie mogli się z tym pogodzić. Postanowili wystąpić o "sprawiedliwość dla Axla", zasypując media społecznościowe Juilliard School komentarzami, nękając o zmianę decyzji.

Zobacz wideo Lewandowscy grają w grę na TikToku

Przyjaźń w show- biznesie istnieje naprawdę! Oni są na to idealnym przykłademPrzyjaźń w show-biznesie istnieje naprawdę! Oni są na to idealnym przykładem

Fani Axla Webbera domagają się o przyjęcie do Juilliard School

Webber podzielił się z fanami informacją o odrzuceniu z nowojorskiej szkoły na początku stycznia. Chociaż sam zainteresowany przyjął decyzję z pokorą, fani na TikToku zadeklarowali, że "Juilliard  tego pożałuje". I rzeczywiście tak się pewnie stało. Na Instagramie szkoły komentarze o treści "Axel", "sprawiedliwość dla Axla" czy "chcemy Axla" zbierają tysiące polubień. Można je znaleźć nie tylko pod bieżącymi postami, ale także wiele starszymi, sięgającymi nawet lipca 2021 roku. Fani tiktokera torpedowali nękaniami o przyjęcie go do szkoły nawet pod informacją o śmierci śpiewaczki operowej Gwendolyn Killebrew. Wywołało to ogromne oburzenie i zmusiło Juilliard do wyłączenia komentarzy pod tym postem.

Naprawdę przyszliście zostawiać komentarze o przyjęcie białego chłopca pod postem o czarnoskórej kobiecie, która zmarła?
Te komentarze są żenujące. Nie pomogą mu w przyjęciu do szkoły, tylko sprawią, że trafi na czarną listę. Ludzie, nie myślicie - czytamy.

Instagram Juilliard SchoolInstagram Juilliard School instagram.com/@juilliardschool

Komentarze na temat Axla pojawiają się cały czas także na Twitterze Juilliard. Jak donosi nbcnews.com, szkoła została zmuszona do wyłączenia możliwości komentowania na stronie z recenzjami Yelp ze względu na gigantyczną falę negatywnych opinii.

Euforia"Euforia" na twarzy. Brokatowe łzy i triki, które inspirują Young Leosie

Webber odniósł się na TikToku do zaistniałej sytuacji. Podziękował fanom za wsparcie, jednocześnie prosząc, aby uszanowali decyzję szkoły i przestali zostawiać komentarze.

Dziękuję za wsparcie. Podejdźmy do tego w pozytywny sposób. Postarajmy się nie zrujnować sekcji komentarzy na ich Instagramie. Biedny social media menagerze w Juilliard, przepraszam - powiedział tiktoker.

Część osób negatywnie odnoszących się do metod, które stosują fani Webbera, aby "pomóc" mu dostać się do Juilliard, zwraca uwagę na fakt, że taka reakcja może zablokować mu nie tylko wstęp do tej, ale także do innych szkół. Axel Webber jak na razie radzi sobie na własną rękę, chociaż rozpoczyna inną karierę. Poinformował na TikToku, że udało mu się otrzymać kontrakt modelingowy.

Więcej o: