Janusz Józefowicz ma problemy finansowe. Reżyser i Natasza Urbańska myślą o sprzedaży domu. "Są zdesperowani"

Janusz Józefowicz przez zawieszenie działalności teatrów, które nastąpiło w wyniku pandemii, ma problemy finansowe. Jak donosi "Świat i ludzie" być może będzie musiał przez to podjąć radykalne kroki.

Janusz Józefowicz, podobnie jak większość środowiska artystycznego związanego z teatrem, ma przed sobą trudny czas. Po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii COVID-19, zawieszono w Polsce działalność wszelkich instytucji kultury, w tym również teatrów. Osoby w nich pracujące z dnia na dzień straciły źródło dochodów i nie wiedzą, jak długo to potrwa.

Zobacz wideo Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska każdą wolną chwilę spędzają w Emilinie.

Janusz Józefowicz ma problemy finansowe?

Również Janusz Józefowicz - dyrektor Teatru Studio Buffo - boi się o swój byt. Jakiś czas temu wydał oświadczenie, w którym prosił widzów teatru, by nie ubiegali się o zwrot biletów za odwołane spektakle (szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Teraz okazuje się, że reżyser uznaje swoja sytuację materialną za na tyle zagrożoną, że liczy się z tym, że w ostateczności będzie musiał sprzedać swoją prywatną posiadłości. Tak przynajmniej donosi tygodnik "Świat i ludzie", który powołuje się na słowa informatora, bliskiego znajomego Janusza Józefowicza i jego żony Nataszy Urbańskiej. 

Biorą pod uwagę nawet to, że będą musieli sprzedać swój dom w Jajkowicach. Ale są zdesperowani, za wszelką cenę szukają wyjścia z tej sytuacji. Choć ta posiadłość ma dla nich ogromną wartość sentymentalną - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Urbańska i Józefowicz zaprosili kamery do swojego dworku z historią. Jest piękny! W materiale wystąpiła też ich córka Kalina. To piękna dziewczynka

Podobno Józefowicz robi wszystko, by nie stracić swojego ukochanego teatru. Przypomnijmy, że Studio Buffo nie otrzymuje żadnych dotacji finansowych od państwa. Dotąd utrzymywało się wpływu z reklam oraz biletów. Myślicie, że reżyser i Natasza Urbańska poradzą sobie z obecnym kryzysem?

AG