Oscary 2020. Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Joaquin Phoenix, czyli doskonały Joker

Oscary 2020. Najlepszy aktor pierwszoplanowy ogłoszona. W tym roku statuetkę otrzymał Joaquin Phoenix za rolę w filmie "Joker".

Oscary 2020. Najlepszy aktor pierwszoplanowy to Joaquin Phoenix. Otrzymał statuetkę Oscara za doskonałą rolę w filmie "Joker" . A kogo musiał pokonać w wyścigu po Oscara?

Oscary 2020 - najlepszy aktor pierwszoplanowy

W tym roku wśród nominowanych do statuetki dla najlepszego aktora drugoplanowego znalazły się takie sławy, jak:

  • Antonio Banderas - "Ból i Blask"
  • Leonardo DiCaprio - "Pewnego razu... w Hollywood"
  • Adam Driver - "Marriage Story"
  • Joaquin Phoenix - "Joker"
  • Jonathan Pryce - "Dwóch papieży"

Konkurencja w tym roku była bardzo mocna, ale to Joaquin Phoenix okazał się zwycięzcą. Jego rola w "Jokerze" nie przeszła niezauważona i tym samym jest to pierwszy raz, kiedy statuetkę odbiera aktor za rolę w filmie, który powstał na podstawie komiksu. Czyżby wreszcie popkultura została zauważona również w tak ważnych nagrodach filmowych? I najważniejsze - co na to Martin Scorsese, który filmów na podstawie komiksów zwyczajnie nie szanuje?

Dla Phoenixa to pierwszy Oscar. Do tej pory otrzymał cztery nominacje. Wreszcie się udało wejść na scenę po statuetkę. Tym samym "Joker" zdobył kolejne odznaczenie. Czy otrzyma również nagrodę dla najlepszego obrazu tego roku? Dowiemy się lada moment, ale szanse "Jokera" wzrosły znacznie, kiedy "Parasite" otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego, zabierając tym samym szanse "Bożemu Ciału" Jana Komasy.

Wiemy już też, kto otrzymał Oscara za najlepszą rolę żeńską i męską drugoplanową.

Najlepszy aktor drugoplanowy - Brad Pitt

Najlepsza aktorka drugoplanowa - Laura Dern

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Renee Zellweger

Najlepszy film - "Parasite"

Najlepszy reżyser - Bong Joon Ho