Iga Świątek nie ma dobrych relacji z mamą. "Składam jej gratulacje przez maile"

Podczas turniejów Idze Świątek na trybunach często towarzyszy rodzina. Są to wyłącznie jej ojciec oraz siostra. Jakie relacje panują między tenisistką a jej mamą?

Iga Świątek to od kilku lat niewątpliwa gwiazda polskiego sportu. Czterokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych nie jest jednak skora do rozmów na temat szczegółów swojego życia prywatnego. Na turniejach w boksie możemy zobaczyć jej ojca - Tomasza Świątka, lecz nigdy nie pojawiła się tam mama. Jak się okazuje, relacje Świątek z rodzicielką są trudne. 

Zobacz wideo Iga Świątek będzie walczyć o medal olimpijski

Iga Świątek nie rozmawia z mamą

Dorota Świątek, bo tak właśnie nazywa się matka najlepszej tenisistki na świecie, jest z zawodu stomatologiem. Fani zawodniczki nie są jednak zaznajomieni z jej osobą, bo jak sama twierdzi, usunęła się w cień. W rozmowie z WP Sportowe Fakty kobieta zdradziła, że nie uczestniczy w życiu córki. Jeśli Iga osiągnie coś ważnego, pani Dorota wyjawia, że "gratulacje składa jej przez maila". Mama śledzi jednak poczynania swojej utalentowanej pociechy. Ogląda transmisje jej meczów, lecz nie czuje potrzeby przebywania z nią na turniejach:

Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team - wyznała mama Igi w maju 2022 r. w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Mama Świątek nie ma sobie wiele do zarzucenia w kwestii wychowania obu córek. Wie, że są już dorosłe i same podejmują decyzje dotyczące ich życia. Była z boku, ale jednocześnie uznaje siebie za wielozadaniową matkę. Musiała dużo pracować, aby jej dzieci mogły się rozwijać sportowo - siostra Igi również trenowała tenis ziemny - oraz miały pieniądze na wyjazdy i obozy. Dorota Świątek przyznaje, że na jej relacje z córką mogą się składać różne czynniki, lecz tych nie chciała zgłębiać, gdyż dotyczą wyłącznie kwestii rodzinnych.

Iga Świątek nie ujawnia szczegółów z życia prywatnego 

Zawodniczka nie jest osobą wylewną. W swoich social mediach lubi odpowiadać na pytania oraz komunikować się z obserwatorami podczas takich akcji jak #IGAReads. Są to tematy ogólne, niezwiązane z jej prywatą. Pod opublikowanymi na Instagramie postami Iga Świątek pisze najczęściej o swoich emocjach związanych z danym wydarzeniem. Sama jednak nigdy nie podjęła tematu swojej rodziny publicznie. Stara się zachować w tajemnicy zarówno relacje pomiędzy członkami rodziny, jak i swojego teamu.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.