Iga Świątek na przymiarkach u Piekut. Projektantka pokazała nagranie. Jest na nim też inna sukienka. Dobrze wybrały?

Iga Świątek podczas 86. Gali Mistrzów Sportu zaprezentowała się w kobaltowej kreacji do ziemi. Suknia została zaprojektowana przez Violę Piekut, która zrelacjonowała przygotowania w sieci.

Iga Świątek zajęła drugie miejsce podczas 86. Gali Mistrzów Sportu w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Dziewiętnastoletnia tenisistka zaprezentowała się na imprezie w długiej, kobaltowej kreacji od Violi Piekut. Dotychczas nie widzieliśmy jej w tak wieczorowym wydaniu.

Iga Świątek na przymiarkach sukni

Iga Świątek walczyła o tytuł najlepszego sportowca 2020 roku z czternastoma innymi nominowanymi. Ostatecznie największe starcie rozegrało się między nią a Robertem Lewandowskim, który finalnie zajął pierwsze miejsce. Tenisistka miała nadzieję na zwycięstwo, ale uważa, że miejsce na podium również stanowi spore wyróżnienie. 

Nie lubię przegrywać, ale drugie miejsce jest dla mnie wielkim sukcesem - przyznała w sobotę wzruszona Świątek.

Sportsmenka weszła na scenę z dużą klasą i nie tylko jej wystąpienie były strzałem w dziesiątkę, ale i suknia, w której zaprezentowała się na rozdaniu. Świątek zdecydowała się na kobaltową kreację do ziemi. Miała dekolt w kształcie litery V i asymetryczne rozcięcie na plecach. Autorką sukni tenisistki była polska projektantka Viola Piekut, która ma swój salon w Warszawie - to właśnie tam odbywały się przymiarki stroju Świątek. Na wideo udostępnionym przez designerkę widać, jak dziewiętnastolatka pewnie czuje się w wybranej dla niej kreacji. Projektantka wyjaśniła, dlaczego zdecydowały się na taki kolor sukienki Igi.

Gdy wybór pada na kobalt, mamy do czynienia z silną i charyzmatyczną osobowością. Kobietą zdecydowaną, ale też subtelną mimo swojej ogromnej siły. Mistrzyni Iga Światek podczas przygotowań do #Balu Mistrzów Sportu - wyjaśniła Piekut na swoim koncie na Instagramie.
 

Wnioskując po zdjęciach, które pojawiły się na profilu Piekut, Iga zastanawiała się też nad podobną kreacją, tylko że w zielonym kolorze - ostatecznie wybór padł na kobaltową. Słusznie?

Iga Świątek na przymiarkach u Violi PiekutIga Świątek na przymiarkach u Violi Piekut instagram.com@violapiekut

Zobacz też: Gwiazdorskie aukcje na WOŚP. Grabowski, Chodakowska, Świątek. Czyja na razie jest warta najwięcej? Youtubera, który wystawił Ferrari

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.