Na Wspólnej, odc. 2544 - Jakub w tarapatach, Tomek nie chce się żenić

W 2544 epizodzie "Na Wspólnej" bohaterowie serialu mierzą się z mniej i bardziej codziennymi trudnościami. Ela na własne oczy zobaczy dowód na to, że jej były mąż wpadł w poważne tarapaty. Poronienie Anastazji zupełnie zmieni stosunek Tomka do ich planowanego małżeństwa. Z kolei zauroczona Tosia zacznie powstrzymywać swoje agresywne odruchy.

Były mąż Elżbiety w niebezpieczeństwie

Elżbieta ponownie powraca do szpitala, gdzie regularnie odwiedza swoją byłą teściową. Igor Nowak traci do tego cierpliwość – ma wrażenie, że pani Marcinkowa bezczelnie manipuluje jego partnerką. Eks-teściowa zwierza się Elżbiecie, że podejrzewa, iż z jej synem dzieje się coś złego. Jakub nie zachowuje się normalnie, ale tak, jakby coś mu groziło. Ela wychodząc ze szpitala widzi niecodzienną scenę: podejrzany samochód zajeżdża drogę Jakubowi, a ze środka wyskakuje dwóch umięśnionych mężczyzn. Wygląda na to, że Jakub wpadł w poważne kłopoty.

Ślubu nie będzie?

Anastazja nie jest już w ciąży – jak mówi Marii, w zasadzie odczuwa ulgę, że poroniła. Ma wrażenie, że Tomek zaproponował jej ślub tylko z uwagi na dziecko; w zaistniałej sytuacji nie będzie do niczego przymuszony. Odczucia Anastazji szybko okazują się zasadne – Tomek żąda od niej zwrotu zaręczynowego pierścionka.

Tosia nie do poznania

Tosia cały dzień spędza na czacie, pisząc ze swoją internetową miłością. Mówi Uli, że chociaż nigdy nie widziała się z Jaśkiem, wcale jej to nie przeszkadza. Tosia wydaje się spokojniejsza, godzi się nawet wrócić do psychologa. Kamil cieszy się, że nadchodzi koniec problemów z dziewczyną, kiedy Tosia dostaje nietypową przesyłkę pocztową.