Na Wspólnej, odc. 2538 - przed Sandrą i Elżbietą trudne decyzje

2538 odcinek serialu "Na Wspólnej" postawi przed bohaterami bardzo trudne wybory. Sandra musi wreszcie zdecydować, czy postawi na miłość, czy karierę. Z kolei Nowakowie zostaną uświadomieni, z czym będzie się wiązać kolejna próba zajścia w ciążę.

Sandra nie wie, co robić – poświęcić swój związek czy może muzyczną karierę. Na domiar złego każdy doradza jej coś innego. Przyjaciele twierdzą, że lepszym posunięciem będzie walka o jej małżeństwo. Producent jest zupełnie przeciwnego zdania i próbuje wpłynąć na Sandrę tak, aby mimo pretensji Michela podpisała kontrakt i wydała własną płytę. Jaką decyzję podejmie piosenkarka?

Pułapka

Elżbieta i Igor Nowakowie wybierają się na wizytę do ginekologa Rolskiego. Profesor nie przebiera w słowach i wprost informuje parę, co ich czeka, jeśli będą chcieli ponownie zawalczyć o dziecko. Pani Marcinkowej udaje się nakłonić Elżbietę, aby ta przyjechała odwiedzić ją w szpitalu. Była teściowa szykuje w ten sposób zręczną pułapkę – Elżbieta musi zobaczyć się z dawnym mężem. Jakie będą konsekwencje spotkania z Jakubem?

Niebezpieczne substancje

To nie koniec problemów na Wspólnej! Bohaterowie serialu okazują się ofiarami (nad)używania szkodliwych substancji. Franek z takim zapałem uczy się do olimpiady z matematyki, że przesadza z napojami energetyzującymi. Wreszcie dopadają go konsekwencje nadużywania energetyków. Tymczasem w klinice weterynaryjnej Maciek zachowuje się bardzo podejrzanie. Zaniepokojona Joanna odsyła pracownika do domu. Bergowa z opóźnieniem orientuje się, że z szafek zniknęły silne lekarstwa.