Pomysł na makijaż - jak się umalować do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi i na szaloną imprezę?

Dobrze wykonany makijaż może zmienić twarz nie do poznania. Za pomocą konturowania można zupełnie zmienić rysy twarzy, zakryć mankamenty oraz wydobyć zalety. Dzięki makijażowi można znacząco odjąć sobie lat lub wręcz przeciwnie - nadać twarzy powagi.

Warto jednak w tym wszystkim zachować umiar, ponieważ zbyt przesadny makijaż, zwany potocznie "tapetą" może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, zamiast zachwycić - wywoła złośliwy uśmiech rozbawienia.

Pomysł na makijaż - jak się umalować do pracy?

Makijaż powinien być odpowiednio dobrany do każdej sytuacji. W zwykły dzień zachowaj umiar. Popraw niedoskonałości cery korektorem - zastosuj go w celu ukrycia wyprysków i przebarwień oraz w celu zamaskowania cieni pod oczami. Dobrze dobierz do odcienia swojej cery podkład, by wyglądać jak najbardziej naturalnie. Oczy podkreśl delikatną kreską wykonaną kredką lub eyelinerem. Wytuszuj dobrze rzęsy, a usta pociągnij bezbarwnym błyszczykiem. Odrobina różu na kości policzkowe i gotowe! W ciągu dnia miej przy sobie puder, by przypudrować cerę, która wraz z upływem godzin zacznie się nieestetycznie świecić.

Jeśli po pracy czeka Cię wieczorne wyjście z przyjaciółki to miej w kosmetyczce szminkę w nieco mocniejszym odcieniu. Wystarczy nałożyć ją na usta, by delikatny makijaż nabrał charakteru.

Pomysł na makijaż - jak się umalować na imprezę?

W przypadku większego wyjścia - zaszalej! W tym sezonie szalenie modne są ciemne szminki: bordowe, grafitowe, granatowe, a nawet czarne. Jeśli się na taką zdecydujesz to oczy jedynie delikatnie podkreśl tuszem do rzęs. Jeżeli nie gustujesz w mocno podkreślonych ustach to skup się na oczach. W okresie karnawału zaszalej z błyskiem - postaw na brokatowe, lśniące cienie. Nałóż je na całą powiekę, a nad linią rzęs nakreśl dodatkowo grubszą kreskę. Może zdecydujesz się również na doczepienie sztucznych rzęs? Odmieniają one całkowicie spojrzenie, a na szaloną imprezę możesz wybrać te dłuższe, nadające teatralnego efektu.

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.