Modelki, które podbiły światowe wybiegi

Świat modelingu kusi i jest marzeniem milionów dziewcząt na całym świecie. Pragną powtórzyć sukces czołowych topmodelek, które podbiły światowe wybiegi i serca projektantów.

W historii mody zapisało się wiele pięknych kobiet, które przez lata inspirowały projektantów. Nazywane muzami, podziwiane przez miliony, wiodące bajeczne życie. Które z nich rządzą modowym światem? Nazwisk jest sporo.

Modelki wszech czasów - kto zrewolucjonizował modeling?

Wszyscy zapewne znają Dorian Leigh. Nazywana jest pierwszą topmodelką w historii i wedle założycielki agencji modelek Ford - nie ma sobie równych i jest nie tylko pierwszą, ale również najlepszą topmodelką w historii wybiegów mody. Karierę zaczęła późno, tuż przed trzydziestką, jako matka dwójki dzieci, co w dzisiejszych czasach jest praktycznie nie do pomyślenia. Niemniej jednak zrobiła zawrotną karierę, a jej barwna postać zainspirowała reżysera filmu "Śniadanie u Tiffany'ego", który stworzył postać Holly Golightly. 

Kolejną gwiazdą świata mody jest niezapomniana Twiggy. Chuda jak patyk, drobna dziewuszka o niemal dziecięcej twarzy podbiła serca wszystkich w latach 60-tych. Nie tylko prezentowała modę, ale ją tworzyła. Jej wizerunek odcisnął swoje piętno w kanonach piękności na kolejne dziesięciolecia. 

Wśród modelek wszech czasów nie może zabraknąć wielkiego tria z lat 80-tych i 90-tych: Claudii Schiffer, Naomi Cambell i Lindy Evagnelisty. Pracowały dla największych domów mody, brylowały na czerwonych dywanach, romansowały z miliarderami, podbijały serca milionów fanów - ich nazwiska są synonimami zdobycia szczytu w świecie modelek. 

Polskie modelki na światowych wybiegach

O ile w przeszłości niewiele polskich nazwisk zapisało się w gronie topmodelek, to obecnie Polska jest godnie reprezentowana w środowisku. Anja Rubik, najsławniejsza polska modelka, jest zaliczana do najbardziej wpływowych gwiazd świata mody. Inspiruje największych projektantów i pracuje dla światowych domów mody. Wspięła się na sam szczyt i nic nie wskazuje na to, by jej dobra passa miała minąć.