Gazeta.pl donosiła o brakach kadrowych w redakcji "Wiadomości" TVP. Po tym jak powołano nowy rząd, coraz więcej pracowników odchodzi ze stacji. Umowy rozwiązali m.in. Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Mówi się również o epidemii L4. Część pracowników TVP ma przebywać na zwolnieniach lekarskich. 19 grudnia w Sejmie odbyła się debata o projekcie uchwały "w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej", którą złożyli w Sejmie przedstawiciele KO. Joannie Lichockiej na mównicy puściły emocje i krzyczała "precz z komuną". Więcej TUTAJ. Co na ten temat miało do powiedzenia TVP?
19 grudnia wydanie "Wiadomości" TVP poprowadziła Edyta Lewandowska. W materiale Konrada Warzochy na temat "zamachu na media publiczne" przedstawiono polskich harcerzy, którzy jak co roku odwiedzili kancelarię prezesa Rady Ministrów, przekazując betlejemskie światełko pokoju. Istotą tegorocznego światełka, jest hasło "czyńmy pokój", które pracownicy TVP połączyli z rzekomym odmówieniem wstępu na konferencję premiera. W czasie wystąpienia premiera na antenie TVP pojawił się czarny ekran.
Nie da się w również w prosty sposób zlikwidować Telewizji Polskiej. Trwa zatem bojkot naszych dziennikarzy przez rząd. Nasze ekipy nie są wpuszczane na oficjalne wydarzenia z udziałem premiera - zapowiedziała materiał Edyta Lewandowska.
W materiale pojawiła się również wypowiedź Przemysława Czarnka na temat Donalda Tuska. - Jest premierem, a nie menadżerem supermarketu. Wydaje się, że jego premierostwo będzie dokładnie takie samo, albo gorsze, jak to z lat 2007/2014, skoro nie wpuszcza narodowych mediów polskich na wydarzenia związane z rządem RP - powiedział Czarnek.
"Bo to Tusk chce decydować, kto jest dziennikarzem, a kto nie" - brzmiał głos w materiale. Wyemitowano jednak fragment rozmowy dziennikarki TVP z premierem z sejmowego korytarza, która dopytywała "dlaczego ten nie wpuszcza dziennikarzy TVP na konferencję Prezesa Rady Ministrów". Można było usłyszeć odpowiedź premiera, który podkreślił, że wpuszcza wszystkich dziennikarzy, co zarejestrowały kamery. "Wiadomości" TVP twierdzą również, że kilka dni temu odmówiono im wzięcia udziału w konferencji nowego szefa MON. Debatę w Sejmie ws. uchwały o mediach publicznych z 19 grudnia w "Wiadomościach" nazwano "bezowocną" .
Jak wynika z ustaleń serwisu OKO.press, pierwszego wydania odmienionych "Wiadomości" można spodziewać się już w najbliższy czwartek 21 grudnia. Ma je poprowadzić Marek Czyż. Jak ustalił serwis na czele TVP Info stanąć ma Paweł Moskalewicz. W kwestii wprowadzania zmian przyszły szef stacji ma stawiać na "zrównoważone podejście", przy jednoczesnym pozostawieniu w firmie "kilku starych twarzy". O reformie w TVP wypowiedział się także Szymon Hołownia. "Kluczową rolę w reformie mediów publicznych odgrywać mają minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz i szef resortu aktywów państwowych Borys Budka - informował marszałek Sejmu.
Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!