Christina Applegate przez chorobę kończy karierę. Umieściła na lasce ważny napis

Christina Applegate choruje na stwardnienie rozsiane. Jej ostatnie pojawienie się na gali SAG Awards było symbolicznym pożegnaniem się z karierą aktorską. Aktorka w wyjątkowy sposób uczciła ten dzień. Na lasce, którą wspomagała się na czerwonym dywanie, zawarła ważne przesłanie.

Christina Applegate w 2008 roku dowiedziała się, że choruje na złośliwy nowotwór piersi i poddała się podwójnej mastektomii. W dniu 50. urodzin aktorka podzieliła się z fanami kolejną diagnozą. Wyznała, że lekarze wykryli u niej stwardnienie rozsiane. W trakcie jednego z wywiadów aktorka przyznała, że pierwsze symptomy zauważyła podczas pracy nad serialem Netfliksa "Już nie żyjesz". Podczas scen tanecznych miała problemy z utrzymaniem równowagi, ale początkowo to zbagatelizowała. Applegate z powodu choroby kończy karierę. Ostatnio pojawiła się z córką na gali SAG Awards, to prawdopodobnie jedno z jej ostatnich wyjść przed emeryturą. Na lasce, którą zabrała ze sobą na galę, miała ważne przesłanie, które chciała zademonstrować światu.

Zobacz wideo Joanna Racewicz nie ignoruje hejtu. "Gdybym przymykała oko, to tak jakbym karmiła tego drania"

Christina Applegate na SAG Awards zademonstrowała napis na lasce. To ważne przesłanie

Christina Applegate pojawiła się 26 lutego na ceremonii wręczenia nagród Gildii Aktorów Ekranowych, czyli SAG Awards. Applegate, która w listopadzie odsłoniła swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame w Los Angeles, była nominowana w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym za rolę w produkcji Netfliksa "Już nie żyjesz". Nagrodę zgarnęła jednak Jean Smart za serial "Hacks". Apllegate na czerwonym dywanie pojawiła się w towarzystwie córki, 12-letniej Sadie Grace LeNoble. Aktorka musi poruszać się o lasce. W domu ma ich całą kolekcję, którą już nie raz pokazywała w mediach społecznościowych.

Laski ortopedyczne to teraz moja nowa normalność. Dziękuję za te piękności. Zostańcie ze mną, aby zobaczyć, którą z nich wybiorę na wyjście - pisała na Twitterrze.

Na rozdanie nagród SAG wybrała szczególny model. Na lasce można było dostrzec napis "FU MS", czyli "pi**rz się stwardnienie rozsiane".  Aktorka z dumą demonstrowała napis, pozując do zdjęć fotoreporterom. 

To prawdopodobnie moja ostatnia gala, więc to dla mnie duża sprawa - powiedziała jednemu z reporterów.

Christina Applegate na Sag Awards z nastoletnią córką. Aktorka poruszała się o lasceChristina Applegate na Sag Awards z nastoletnią córką. Aktorka poruszała się o lasce Fot. Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Christina Applegate zyskała popularność dzięki roli niepokornej córki Ala Bundy'ego w serialu "Świat według Bundych". Aktorka pojawiła się też w kultowym serialu lat 90. "Przyjaciele". Wcieliła się w nim w irytującą Amy, siostrę uwielbianej przez publiczność Rachel (Jennifer Aniston). Telewizja dała jej przepustkę do Hollywood i można ją było oglądać także na wielkim ekranie m.in. w "Marsjanie atakują!" i "Goście, goście w Ameryce".

Christina Applegate to niejedyna gwiazda, która choruje na tę nieuleczalną chorobę. Na stwardnienie rozsiane cierpią m.in. Selma Blair i Antoni Królikowski.

 

Zobacz też: 23-latka miała zostać lekarką. Porzuciła studia i została żoną milionera z Dubaju. "Nigdy nie płacę za siebie"

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.