Sebastian Karpiel-Bułecka przyznaje, że się leczy. "Bałem się, że wyjdę na scenę i umrę"

Sebastian Karpiel-Bułecka zdobył się na szczere wyznanie. W podkaście "Wprost o kulturze" wyjawił, z jakim zaburzeniem psychicznym się zmaga.

Sebastian Karpiel-Bułecka od blisko dwóch dekad jest obecny na polskiej scenie muzycznej. Razem z zespołem Zakopower odniósł wiele sukcesów i jest zaliczany do głównych przedstawicieli folkowej muzyki w Polsce. Prywatnie jest mężem Pauliny Krupińskiej, z którą ma córkę Antoninę i syna Jędrzeja. Niestety, życie wokalisty nie jest usłane różami. W podkaście "Wprost o kulturze" artysta wyznał, że zmaga się z nerwicą lękową. 

Zobacz wideo Karpiel-Bułecka kupił czapkę przez internet. Coś poszło nie tak

Sebastian Karpiel-Bułecka: wielu ludzi tego nie rozumie

Sebastian Karpiel-Bułecka wyjawił, że od lat cierpi na nerwicę lękową. 

"Zaburzenia psychiczne" to nie tylko depresja, to także np. nerwica lękowa, z którą sam się zmagam. Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne - widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda i nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka w podkaście "Wprost o kulturze".

Sebastian Karpiel-BułeckaSebastian Karpiel-Bułecka Fot. Małgorzata Gendłek / Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć Sebastiana Karpiela-Bułecki znajdziesz w galerii na górze strony. 

O nerwicy lękowej wcześniej mówiła także Maja Bohosiewicz

Leczę się na nerwicę lękową - choć szczerze uważam, że choroba ma obrzydliwą nazwę, sugerującą, że ktoś jest "jakiś znerwicowany". Tutaj chodzi o silne napady lęku - wyznała Maja Bohosiewicz na Instagramie.

Potrzebujesz pomocy?

W związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą może występować zagrożenie życia, wówczas - w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej - zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy, a masz mniej niż 18 lat, codziennie od 12:00 do 2:00 w nocy możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Więcej o: