Magdalena Cielecka o byciu dzieckiem alkoholika i terapii, którą przeszła. "To nie jest powód do wstydu"

Magdalena Cielecka to aktorka odnosząca duże sukcesy zarówno w teatrze, jak i filmie. Ostatnio z powodzeniem gra również w serialach. Kilka lat temu przyznała, że jej ojciec zmagał się z alkoholizmem.

Magdalena Cielecka rzadko opowiada o swojej rodzinie. Dopiero kilka lat temu zmierzyła się z przeszłością i przyznała, że nie miała łatwego dzieciństwa. Jej ojciec był alkoholikiem. Zmarł, gdy aktorka miała 19 lat.

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden

Magdalena Cielecka o DDA: Dla mnie najlepszą terapią jest moja praca

Magdalenę Cielecką od lat możemy podziwiać na ekranie lub deskach teatru. Jest uznaną aktorką, obsypaną masą nagród międzynarodowych - głównie za jej teatralne kreacje. O jej życiu prywatnym niewiele wiadomo, poza doniesieniami o partnerach, a już najmniej o jej dzieciństwie. Dopiero kilka lat temu aktorka przyznała, że jej ojciec zmagał się z alkoholizmem.

Przestałam ukrywać, że jestem córką alkoholika, dzieckiem DDA. To nie jest powód do wstydu. Na szczęście w moim domu nie było przemocy. Jeśli takie wyznania pomogły innym, to się z tego cieszę - wyznała w rozmowie z "Na żywo".

Magdalena Cielecka wiele lat po stracie ojca zaczęła wracać do okresu dzieciństwa i interesować się wpływem choroby ojca na jej życie. Gdy zauważyła, że nie jest w stanie wytłumaczyć pewnych swoich reakcji, np. agresywnych zachowań, zaczęła szukać pomocy u specjalistów.

Całej terapii nigdy nie ukończyłam, ale zdarzało mi się korzystać z pojedynczych sesji. (...) Po latach doszłam do wniosku, że dla mnie najlepszą terapią jest moja praca. Podczas grania wyrzucam z siebie emocje, które mnie niszczą. Mogę płakać, krzyczeć, być silna albo słaba. W ten sposób dochodzę do ładu sama z sobą - mówiła dalej w wywiadzie.

Magdalena Cielecka to ceniona aktorka teatralna i filmowa. Największą popularność zdobyła dzięki filmowi "Samotność w sieci" oraz, a może przede wszystkim, dzięki rolom teatralnym. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w cieszących się powodzeniem serialach na przykład: "Chyłka" (TVN) na podstawie książek Remigiusza Mroza, czy "Belfer" (Canal+), który jest ekranizacją powieści Jakuba Żulczyka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.