Królowa Letizia jak Meghan Markle czy księżna Kate? Arystokratka ma niespodziewanie wiele wspólnego z obiema

Królowa Letizia, choć bliżej jej do Meghan Markle, często porównywana jest z księżną Kate. Hiszpańska arystokratka chwalona jest przez media za styl i elegancję równie często jak brytyjska księżna.

Królowa Letizia przeszła długą drogę, zanim zaczęła być podziwiana przez rodaków i zdobywać przychylność mediów. Jej historia przypomina wejście do rodziny królewskiej Meghan Markle. Kiedy poznała władcę Hiszpanii, króla Filipa, który wówczas był księciem i następcą tronu - była już rozwódką. Dziennikarka swój związek z monarchą ukrywała przez półtora roku. Kiedy opinia publiczna się o tym dowiedziała, pojawiła się fala krytyki. Para pobrała się w 2004 roku, a rok później urodziło się jej pierwsze dziecko - księżniczka Eleonora. Dopiero to nieco ociepliło wizerunek przyszłej królowej. Hiszpanki zaczęły interesować się jej stylem. Królowa Letizia zaskarbiła sobie sympatię rodaczek również tym, że na oficjalnych spotkaniach często pojawia się w ubraniach z sieciówek.

W 2014 roku Filip wstąpił na tron, a Letizia była u jego boku. Od tamtej pory jest stale obserwowana przez media, a każde jej wyjście jest szeroko komentowane, przede wszystkim ze względu na ubiór. Zagraniczna prasa często porównuje królową Letizię i brytyjską księżną Kate. Obie są doceniane za wyczucie stylu i elegancję. Dopatruje się w nich fizycznego podobieństwa. Jedna z wizyt królewskiej hiszpańskiej pary w Wielkiej Brytanii odbiła się szerokim echem. Zagraniczna prasa wskazywała, że panie się nie lubią.

SarsaSarsa urodziła swoje pierwsze dziecko. Informację o ciąży trzymała w tajemnicy

Zobacz wideo Księżna Kate w sukience za prawie 8 tysięcy złotych zaprezentowała nową fryzurę

Królowa Letizia i księżna Kate - dwie ikony monarchii?

Przy okazji jednego z ostatnich wystąpień publicznych królowej Letizii, które odbyło się pod koniec kwietnia, znów wrócił temat porównania obu arystokratek. Letizia zdecydowała się pojawić w czerwonych spodniach z szerokimi nogawkami i złotymi guzikami oraz białej bluzce z bufiastymi rękawami. Całości dopełniały czerwone czółenka na niskim obcasie. W przeliczeniu na złotówki, Letizia wydała na stylizację kilkaset złotych. Ubrania te są dostępne w sklepach sieciowych marek.

Maria Sobocińska. Paweł WilczakKim jest Maria Sobocińska z "Sexify"? Aktorka ma sławną mamę

W internecie natychmiast pojawiły się porównania do stylizacji księżnej Kate, która kilka razy pojawiła się w podobnych spodniach.

Letizia przypomina Kate na tych zdjęciach.
Obie piękne, zgrabne, świetnie ubrane z klasą i dostojnością.
Jedne z najpiękniejszych kobiet.

A waszym zdaniem królowa Letizia i księżna Kate są do siebie podobne?