Meghan i Harry stworzą serial dla Netfliksa. Ujawniono szczegóły. "Seria ukaże to w nigdy wcześniej nie widziany sposób"

Znane są szczegóły dotyczące pierwszej produkcji księcia Harry'ego i jego żony Meghan Markle, którą stworzą dla Netfliksa. Będzie to serial dokumentalny o zawodach Invictus Games.

W styczniu ubiegłego roku Meghan Markle i książę Harry postanowili zrezygnować z praw i obowiązków, które należą do członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Para opuściła Wielką Brytanię i rozpoczęła nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Niedługo po tym, jak Meghan i Harry odeszli z rodziny królewskiej, zaczęły pojawiać się najróżniejsze informacje, czym teraz będą się zajmować. Jedną z opcji było nawiązanie współpracy z Netfliksem. Są już znane szczegóły pierwszej produkcji Meghan i Harry'ego.

Książę Harry i Meghan MarkleRezydencja Meghan i Harry'ego warta jest około 100 mln złotych. Skąd mieli na to pieniądze?

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Meghan Markle i książę Harry dla Netfliksa

We wtorek Archewell Productions, należące do Meghan i księcia Harry'ego, ogłosiło swoją pierwszą serię, która trafi do serwisu Netflix. Będzie to serial dokumentalny o igrzyskach Invictus Games, czyli międzynarodowych wielodyscyplinarnych zawodach sportowych stworzonych przez Harry'ego, skierowanych do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i zagranicznych.

Serial ma nosić tytuł "Heart of Invictus" i będzie tworzony we współpracy z Invictus Games Foundation, której Harry jest patronem. Produkcja ma skupić się na treningach i przygotowaniach weteranów wojennych z różnych stron świata do Invictus Games. Serial ma też przybliżyć losy weteranów z czasów służby wojskowej, a także przedstawić perspektywę organizatorów wydarzenia i ich współpracę z poszczególnymi reprezentacjami. Za reżyserię serialu odpowiada Orlando von Einsiedel, zdobywca Oscara za dokument "Białe hełmy".  

Serial da odbiorcom z całego świata możliwość obejrzenia poruszających i podnoszących na duchu historii weteranów i ich przygotowań do występu w Holandii [najbliższa edycja Invictus Games odbędzie się w 2022 roku w Hadze (Holandia) - przyp. red.] - wyznał książę Harry.

Ted Sarandos, współzałożyciel i dyrektor ds. treści w Netfliksie, powiedział, że Meghan i Harry stworzyli "ambitną listę" treści, która "odzwierciedla wartości i sprawy, które są im bliskie".

Odkąd ich poznałem, było jasne, że Invictus Games zajmują bardzo szczególne miejsce w ich sercach. Jestem bardzo szczęśliwy, że ich pierwsza seria ukaże to w nigdy wcześniej nie widziany sposób - wyznał Sarandos.

Na razie nie wiadomo, na kiedy planowana jest premiera tej produkcji, a także nie ma informacji o liczbie odcinków serialu.