Znana modelka walczyła z łupieżem. Nie tylko ona. Patricia Kazadi narzekała na włosy jak "wata cukrowa"

Gwiazdy chętnie mówią o pielęgnacji włosów zniszczonych, ale problemy ze skórą głowy już często uważają za temat tabu. Jednak nie wszystkie! Tyra Banks i Ciara otwarcie mówiły o walce z łupieżem. Z czym borykały się inne gwiazdy?

Zdrowe i lśniące włosy kobiety często uważają za swoją wizytówkę. Godzinami mogą opowiadać o sposobach pielęgnacji. Potrafią przyznać się, że musiały walczyć z włosami zniszczonymi stylizacją czy farbowaniem. Tematem tabu jest jednak często walka z łupieżem, który przecież może pojawić się na każdej głowie. Nie omija nawet gwiazd! Łupież też nie jest jedynym problemem, z którym borykają się znani i lubiani. Gwiazdy najczęściej muszą walczyć z połamanymi końcówkami włosów przez rozjaśnianie. Dużym problemem jest także wypadanie włosów.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

Tyra Banks

Światowej sławy modelka nigdy nie ukrywała, że włosy nie są jej atutem. Przez lata nosiła peruki i doczepy, co bardzo zniszczyło jej naturalne włosy. Modelka bez skrępowania jednak otwarcie mówiła o swoich problemach z włosami. Do tego w pewnym momencie swojej kariery walczyła z uciążliwym łupieżem. To powszechna choroba skóry głowy, która powoduje jej łuszczenie. Towarzyszy temu uporczywe swędzenie. Powstawanie łupieżu nie ma związku z higieną.

Moje włosy w całości są pokryte łupieżem, który trafia na moje ubrania - mówiła otwarcie.

Modelka stosowała przeciwłupieżowy szampon oraz odżywkę. Ostro się wzięła za walkę z chorobę i po kilku tygodniach mogła cieszyć się zdrowymi włosami. Niestety, nie na długo. Obecnie ma zniszczone włosy farbowaniem.

 

Ciara

Wokalistka poszła w ślady modelki i również przełamała tabu związane z łupieżem. Do sieci wrzuciła zdjęcie, na którym pozowała w czarnej koszulce pokrytej białymi płatkami. Fani dziękowali jej w komentarzach za odwagę.

CiaraCiara instagram.com/ciara

Joanna Liszowska

Nie tylko jednak łupież bywa problemem gwiazd. Znacznie częściej borykają się one z włosami zniszczonymi farbowaniem. Wiele z nich regularnie rozjaśnia swoje włosy, co kończy się dla nich fatalnie. Kruszące się końce, przesuszone włosy na całej długości, a także wypadanie włosów to codzienność Joanny Liszowskiej w pewnym momencie kariery.

Jej włosy, przez lata poddawane różnym zabiegom, były bardzo zniszczone. Ostatecznie Joasia zaczęła doczepiać sobie pasma, by zwiększyć objętość włosów - zdradził informator "Faktu".

Teraz co jakiś czas Joannie Liszowskiej zdarza się pokazywać w perukach na salonach, za to na Instagramie chętnie prezentuje fanom naturalne wydanie.

 

Patricia Kazadi

Aktorka i wokalistka też w pewnym momencie postawiła na blond. Nie był to dobry pomysł, bo potem przez długi czas musiała nosić kapelusze, by ukryć włosy zniszczone farbowaniem.

Teraz mam krótkie czarne włosy. Miałam bardzo długo farbowane na blond, a kiedy przez trzy miesiące wystawiałam je na słońce, stała się z nich wata cukrowa i musiałam zdecydować się na radykalne cięcie. Bardzo się cieszę, że tak szybko rosną, bo wtedy mam pole do popisu - wyznała Patricia w rozmowie z pomponikiem.pl.

Patricia Kazadi wciąż chętnie eksperymentuje ze swoim wizerunkiem. Stara się jednak dbać o włosy, żeby nie dopuścić do ich przesuszenia. Ceni sobie metodę OMO, czyli podczas mycia najpierw zabezpiecza końcówki włosów odżywką, następnie nakłada szampon, wszystko spłukuje i na koniec po raz kolejny nakłada odżywkę na włosy.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.