Księżna Kate ze łzami w oczach mówi, czego najbardziej się boi. To najgorszy koszmar każdego rodzica

Księżna Kate i książę William spotkali się z rodziną, która omal nie straciła syna. Księżna nie kryła wzruszenia i współczucia, wyjawiła też, że to jedna z sytuacji, których boi się najbardziej jako matka.

To było emocjonujące spotkanie dla księżnej Kate i księcia Williama. Poprzez fundację The Royal Foundations wspomogli finansowo powstanie elektronicznej platformy do wsparcia psychicznego osób, które są w kryzysie. "Shout", bo tak nazywa się aplikacja, to swego rodzaju nowoczesny telefon zaufania. Okazuje się, że kontakt z nim może uratować ludzkie życie. Tak stało się w przypadku 12-letniego Jacka, który był bliski popełnienia samobójstwa. Wysłał sms pod bezpłatny numer wsparcia, co uratowało mu życie. Książęca para spotkała się z rodzicami chłopca, którego udało się odwieść od ostateczności.

Nie mamy wątpliwości, że to, co wydarzyło się między naszym synem a "Shoutem", gdy stał na tym moście, wystarczyło, by uratować mu życie - powiedzieli rodzice chłopca w rozmowie z księżną i księciem.

Podczas rozmowy usłyszeli więcej o okolicznościach, które skłoniły Jacka do skontaktowania się z "Shoutem" i tego, jaki wpływ wywarł na nim kontakt z wolontariuszem.

Książę Harry, książę GeorgeKsiążę Harry złamał serce księciu George?owi. Ten sprawia przykrość rodzicom

Księżna Kate: Nie wyobrażam sobie tego, co was spotkało

Cała sytuacja z chłopcem skończyła się szczęśliwie, a rodzice otrzymali telefon z pogotowia, że ich syn jest bezpieczny. Wolontariusz z "Shout" wysłuchał Jacka i pomógł mu zdobyć się na odwagę, by wezwać policję po pomoc. Księżna Kate w pełnych empatii słowach powiedziała, co czuje:

Jako rodzic nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla was trudne i to jest najgorszy koszmar każdego rodzica, kiedy odbiera taki telefon, jaki wy odebraliście tamtej nocy.
 

Franciszek Pieczka. Kadr z filmu 'Syn Królowej Śniegu'Franciszek Pieczka mimo sędziwego wieku wciąż nie dostał szczepionki na COVID-19

Książę William jest pewien, że wsparcie psychologiczne "Shout" było najlepszą inwestycją.

"Shout" skutecznie wypełnił lukę między punktem kryzysu a rozpaczą. Sprowadził chłopca z powrotem, uspokoił go na chwilę, aby mógł rozwiązać problem i znaleźć wsparcie - powiedział następca tronu.

"Shout 85258" to pierwsza w Wielkiej Brytanii usługa obsługi wiadomości tekstowych działająca 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Oferuje bezpłatną i poufną rozmowę tekstową na temat zdrowia psychicznego. W treści sms-a wystarczy wpisać "SHOUT", a osoba po drugiej stronie dostaje sygnał, że ktoś potrzebuje pomocy i natychmiast reaguje. Została stworzona dla każdego, kto stracił nadzieję i walczy, aby sobie z tym poradzić. (W artykule, jak i w nagraniu wywiadu, dane chłopca zostały zmienione).

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Zobacz wideo Księżna Kate w rozmowie z ocalałymi z Holokaustu
Więcej o: