Tymon Tymański dokonał coming outu. Jest biseksualny jak "Lou Reed, Fryderyk Chopin i Dawid Bowie"

Tymon Tymański postanowił zabrać głos w dyskusji na temat orientacji Fryderyka Chopina, która od kilku dni rozgrzewa do czerwoności internet. Przy okazji zdradził, że on też jest biseksualny.

Tymon Tymański nawiązał do ostatnich informacji na temat tego, że Fryderyk Chopin był biseksualny. Najświeższe informacje o orientacji seksualnej kompozytora pojawiły się w szwajcarskim radio SRF. Dziennikarz w trakcie audycji "Mężczyźni Chopina" powiedział, jego zdaniem na opisy świadczące o skłonnościach kompozytora można trafić w jego prywatnych listach, które historycy przez wiele lat pomijali ze względu na wizerunek artysty - usilnie starano się dopasować go do konserwatywnych, polskich norm.

Szwajcarską - dość niszową - audycję nagłośnił m.in "The Guardian" i w ten sposób temat dotarł również nad Wisłę. Tymon Tymański stwierdził, że to oczywiste, że kompozytor był osobą biseksualną i przyznał, że sam również wykazuje zainteresowanie tą samą płcią.

Tymon Tymański odnosi się do swojej orientacji

Zobacz też: Żona Tymona Tymańskiego pochwaliła się już nowym partnerem. "Gdy twój najlepszy przyjaciel staje się twoim chłopakiem". Pokazała zdjęcie

Sprawa ta stała się tematem rozmyślań Tymańskiego, który podzielił się nimi w poście na Facebooku. Dał do zrozumienia, że nie należy traktować orientacji jako jednoznacznego zainteresowania jedną płcią.

Chopin był gejem? Nie - po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie... Ja... I spora większość z Was, homofoby - napisał Tymański. 

Jeden z internautów zapytał muzyka, czy jego wnioski są podparte jakimikolwiek badaniami.

"Większość z Was" - Tymonie Tymański, robiłeś jakieś badania, które to potwierdzają?

Okazało się, że muzyk ma na to odpowiedź.

Poczytaj o badaniach i wnioskach Alfreda Kinseya. Sprzed 70 lat, he-he!

Kinsey wraz ze współpracownikami przeprowadzili ponad 10 tysięcy wywiadów z dorosłymi mężczyznami i kobietami na temat ich praktyk seksualnych. Powszechnie uważa się, że jego badania zapoczątkowały przełom, który w latach 60. doprowadził do rewolucji seksualnej. Opracował m.in własną skalę, która pozwalała człowiekowi określić się w odpowiednim spektrum od heteroseksualności do homoseksualności. Kinsey jako jeden z pierwszych stwierdził, że człowiek nie jest w stanie ograniczyć się wyłącznie do tych dwóch opcji, zaś późniejsi badacze doprecyzowali, że tak naprawdę każdy z nas ma swoją własną seksualność w różnym stopniu skierowaną w różne strony.

Zobacz wideo One Direction szykują wielki powrót?
Więcej o:
Copyright © Agora SA