Dominic D'Angelica skazany za seks z nieletnią? Skandal w polskim "Top Model"

Tuż przed finałowym odcinkiem "Top Model" na jaw wyszła rzekoma przeszłość jednego z uczestników. Do tej pory nikt ze stacji nie zabrał oficjalnie głosu w tej sprawie, milczy również sam Dominic D'Angelica, którego dotyczy sprawa.

Już w środę fani programu "Top Model" mieli cieszyć się z wielkiego finału 9. edycji show. Na dobę przed rozstrzygnięciem kilkutygodniowej rywalizacji przyszłych modeli, do sieci wyciekły materiały o rzekomej przeszłości kryminalnej jednego z uczestników - Dominica D'Angelica

AKTUALIZACJA: O godzinie 12.00 TVN wydał oświadczenie w sprawie Dominica D'Angelica. Model został usunięty z programu "Top Model"

"Top Model". Dominic D'Angelica był skazany za przestępstwo seksualne? 

Cała sprawa zaczęła się od komentarza organizacji non-profit Operation Care zostawionego na oficjalnym profilu programu "Top Model", która pomaga ofiarom przemocy domowej i przestępstw na tle seksualnym. Organizacja poinformowała, że Dominic D'Angelica znajduje się w oficjalnym rejestrze przestępców seksualnych oraz zaznaczyła, że podejmowała próbę kontaktu z produkcją już w sierpniu, kiedy okazało się, że aspirujący model weźmie udział w programie. Niestety, jak twierdzi organizacja, telewizja nie odpowiedziała na pozostawione zawiadomienie.

Internauci podchwycili komentarz organizacji i przeprowadzili śledztwo na własną rękę. Udało im się dotrzeć do sądowego rejestru znajdującego się na oficjalnej stronie sądu Hrabstwa Amador w stanie Kalifornia, według którego Dominic miał odbyć niezgodny z prawem stosunek z nieletnią poniżej 16. roku życia.

Dominic D'AngelicaDominic D'Angelica CourtView

Dominic D'AngelicaDominic D'Angelica CourtView

Post Jameli Williams z 13 września 2014

Fani programu "Top Model" nie dawali za wygraną. Dotarli do postu Jameli Williams, który opublikowała 13 września 2014 roku. Kobieta nie kryje radości z powodu aresztowania Dominica D'Angelica:

Skazany przestępca seksualny Dominic D'Angelica został skazany na 5 miesięcy więzienia i zatrzymany na miejscu, w sądzie, za złamanie warunków zawieszenia. Dominic wszedł na sprawę z uśmiechem i pewny siebie. Kolejny raz nie miałeś wyrzutów sumienia - czytamy w publicznym wpisie.

Jamela Williams o Dominicu D'AngeliceJamela Williams o Dominicu D'Angelice facebook.com

To jednak nie wszystko. Internauci wytropili, że w publikowaniu postów na instagramowym profilu Dominica pojawiła się przerwa, którą przerwał osobliwy wpis modela:

Dominic wrócił! Kocham wszystkich, którzy byli ze mną przez ten czas. Każda osoba, która osiąga sukces mierzy się też z trudnościami.

Model 15 stycznia 2015 roku napisał również o "domowym posiłku", który zjadł pierwszy raz od czterech miesięcy.

Dominic D'AngelicaDominic D'Angelica instagram.com

Internauci dotarli także do wycinków z gazet, które opisywały te sprawę:

Mniej więcej półtora roku po wydarzeniu, 22-letni Dominic D'Angelica rozpoczął swój wyrok w wyniku zarzutu oralnej kopulacji z osobą poniżej 16. roku życia. D'Angelica otrzymał bransoletkę lokalizującą w kwietniu, która zostanie usunięta w tym miesiącu, gdy jego wyrok dobiegnie końca. Według szefa kuratorów sądowych Marka Bonini, bransoleta GPS jest alternatywą dla 60 dni w więzieniu. D'Angelica był skazany na 3 lata w zawieszeniu, który to wyrok rozpoczął się 6 marca i musi zostać zarejestrowany, jako przestępca seksualny - czytamy w artykule.

Dominic D'AngelicaDominic D'Angelica facebook.com

Podjęliśmy próbę kontaktu zarówno ze stacją, jak i Dominikiem oraz pozostałymi uczestnikami. Póki co nasze prośby o komentarz pozostają bez odpowiedzi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.