Nie żyje Ruth Bader Ginsburg. Ikonę feminizmu żegnają największe gwiazdy. Jennifer Lopez, Kris Jenner czy Mariah Carey

Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, zmarła w wieku 87 lat. Powodem były komplikacje związane z rakiem trzustki. Ikonę feminizmu żegnają w mediach społecznościowych największe gwiazdy.

Ruth Bader Ginsburg zmarła w piątek wieczorem w swoim domu w Waszyngtonie. Miała 87 lat. Była najstarszą liberalną sędzią Sądu Najwyższego USA. Na to stanowisko została mianowana w 1993 roku przez prezydenta Billa Clintona. Od lat walczyła z poważnymi chorobami. W lipcu poinformowała, że poddaje się chemioterapii. Zmarła w wyniku komplikacji, które były związane z rakiem trzustki.

Gwiazdy żegnają Ruth Bader Ginsburg

Śmierć ikony feminizmu, która od lat walczyła o prawa kobiet, wstrząsnęła amerykańskimi obywatelami. W poruszających słowach żegnają ją gwiazdy, które podzieliły się swoim smutkiem i żalem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jennifer Lopez

Była prawdziwą mistrzynią, jeśli chodzi o równość płci, a także była silną kobietą dla mnie i wszystkich małych dziewczynek na świecie. (...) Zawsze będę pamiętać, co powiedziała nam w dniu, w którym ją spotkałam: „Bądź najlepszą wersją siebie”. To było proste, ale głębokie.
 

Priyanka Chopra

Twój wpływ i wkład nigdy nie zostaną zapomniane. Dziękuję. Twoje dziedzictwo żyje dalej. Spoczywaj w pokoju.
 

Kris Jenner

Legenda, bohaterka i inspiracja dla milionów! Ruth Bader Ginsburg poświęciła swoje życie sprawiedliwości i równości płci, a my musimy nadal walczyć o prawdziwą równość dla wszystkich w jej pamięci.
 

Mariah Carey

Dziękuję za służbę. Dziękuję za zmianę historii. Nigdy nie pozwolimy, aby to się cofnęło.

Mindy Kaling

Ruth Bader Ginsburg była uczoną i patriotką, o której z przyjemnością opowiadasz swoim dzieciom. Taką osobą, o której mówisz „kto wie, pewnego dnia możesz być właśnie NIĄ”.
Zobacz wideo Wiele gwiazd zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach
Więcej o: