Dawid Podsiadło wycofuje utwory z Trójki i ostro krytykuje radio. "Powrót najgorszych komunistycznych praktyk"

Dawid Podsiadło postanowił wypowiedzieć się na temat tego, że informacja o pierwszym miejscu LP3 zniknęła ze strony radia. Przypomnijmy, że chodzi o utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", krytykujący Jarosława Kaczyńskiego.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w nowym singlu "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazik Staszewski krytykuje Jarosława Kaczyńskiego. Piosenka kultowego artysty spotkała się z ogromnym uznaniem słuchaczy Trójki, dzięki czemu utwór znalazł się na pierwszy miejscu listy przebojów tego radia. Niestety, informacja o tym szybko zniknęła ze strony rozgłośni.

Zobacz wideo Czego słuchają polscy piłkarze?

Dawid Podsiadło wypowiedział się na temat radiowej Trójki

Stanowisko w tej sprawie postanowił zabrać Dawid Podsiadło. Muzyk udostępnił na Facebooku utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" i opatrzył go następującym komentarzem:

Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trójki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3 polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki - napisał artysta.

Fani muzyka zgadzają się z jego słowami i dziękują mu za zdecydowaną wypowiedź:

Dzięki za wspaniałą postawę Dawid, podziwiam Cię i szanuję. Serce pęka, patrząc na to wszystko. Uwielbiałam Trójkę.

Komuna wraca, ale co tam, fajnie. Jest Adrian, nagrywa Hot16, jest wesoło.

Brawo Dawid. Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że zmieniliśmy ustrój na totalitarny... - czytamy w komentarzach.

Zgadzacie się z opinią Dawida Podsiadły?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.