Kaja Godek o Anji Rubik: "Kto to jest?". Polska działaczka grozi modelce sądem. Gwiazda modelingu zareagowała

Kaja Godek poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że zamierza wszcząć postępowanie przeciw Anji Rubik. Wszystko przez stanowisko modelki, która jest przeciw obywatelskiemu projektowi o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych.

Już w środę 15 kwietnia w Sejmie odbędzie się czytanie obywatelskiego projektu, którego inicjatorką jest Kaja Godek. Przypomnijmy, że chodzi o zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Wiele obywatelek i obywateli wyraziło swój sprzeciw za pomocą mediów społecznościowych. Wśród nich są również polskie gwiazdy, które wprost krytykują kontrowersyjny pomysł działaczki. Jedna wypowiedź szczególnie dotknęła Godek, która postanowiła zgłosić sprawę do Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, czyli polskiej organizacji pozarządowej działającej w formie fundacji.

Kaja Godek grozi sądem Anji Rubik

W wyżej wymienionym projekcie mowa jest między innymi o karze nawet do pięciu lat więzienia za dokonanie aborcji. Dodatkowe kontrowersje wzbudza również czas debatowania nad tym tematem. Wszystko dzieje się bowiem w czasie pandemii, kiedy obywatele kraju nie mogą wyjść na ulice i głośno zaprotestować. Dlatego wszelkie działania przeniosły się do internetu.

Również polskie gwiazdy stanowczo wyraziły swoje zdanie w tym temacie. Wśród nich jest światowej sławy modelka, Anja Rubik, która postanowiła nie kryć oburzenia. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

Jej słowa nie zostały niezauważone. Na profilu na Facebooku Godek pojawił się krótki wpis z pytaniem:

Kto to jest Anja Rubik?

Kaja GodekKaja Godek facebook Kaja Godek

Pytanie retoryczne (?) szybko zniknęło z profilu działaczki. W jego miejsce pojawił się kolejny wpis informujący o wszczęciu postępowania przeciw znanej modelce. Najwidoczniej słowa Rubik wyjątkowo nie spodobały się Godek.

Uprzejmie informuję, że sprawę zniesławiającej mnie wypowiedzi autorstwa p. Rubik przekazałam do Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris celem wszczęcia postępowania przed sądami. Będzie żądanie wysokiego odszkodowania od p. Rubik na obronę życia - czytamy.

Anja Rubik odpowiedziała Kai Godek. Dodała na Instagramie wpis działaczki, w którym odniosła się do jej słów, "kim w ogóle jest Rubik?":

Zaniepokojoną obywatelką! Nic dodać, nic ująć.
 

Internauci w komentarzach pod postem modelki podziękowali jej za to, że walczy za Polki i razem z obywatelami.

Więcej o: