Krzysztof Kowalewski ma poważne problemy zdrowotne. "Było bardzo źle"

Krzysztof Kowalewski w poważnym stanie przebywa w szpitalu. Dopiero teraz ta wiadomość trafiła do mediów. O szczegółach stanu zdrowia aktora opowiedział jego przyjaciel.

Krzysztof Kowalewski trafił kilka tygodni temu do szpitala. Tę niepokojącą informację wyjawił w rozmowie z "Na Żywo" znajomy artysty. Okazało się, że przyczyną były problemy z sercem. Na szczęście stan aktora znacznie się poprawił, choć informator nie ukrywa, że sytuacja była poważna. 

Zobacz wideo Po tych rolach mieli traumę. Zobaczcie nasze wideo.

Krzysztof Kowalewski trafił do szpitala

Serce Krzysia po raz kolejny zastrajkowało. Już jest lepiej, ale było bardzo źle.

Nie była to jednak jego pierwsza, związana z problemami z układem krążenia, hospitalizacja. Cztery lata temu aktor również trafił pod opiekę lekarzy. Jak wyjawił wtedy znajomy Krzysztofa Kowalewskiego, serce artysty nie radzi sobie z jego nadwagą:

Krzysztof ma poważne problemy z układem krążenia. Wszystko przez tuszę, której mimo starań nie jest w stanie zredukować. Jego serce nie radzi sobie z takim obciążeniem - wyznał w "Na Żywo" znajomy aktora.

Jak widać aktor od pewnego czasu nie cieszy się dobrym zdrowiem. Jest to oczywiście związane także z wiekiem - artysta ma już 83 lata. Sytuacji nie poprawia wcale fakt zbędnych kilogramów, przez które Kowalewski ma również problemy ze stawami biodrowymi. Mamy nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji, w jakiej obecnie znalazła się polska służba zdrowia, aktor ma zapewnioną odpowiednią opiekę. Przy Krzysztofie Kowalewskim czuwa żona Agnieszka i córka Gabriela.

 

Kim jest Krzysztof Kowalewski?

Krzysztof Kowalewski jest polskim aktorem, przez szeroką widownię znany głównie z produkcji komediowych. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1960 roku. W tym samym roku zadebiutował w ogromnym, jak na tamte czasy, widowisku filmowym - "Krzyżakach" Aleksandra Forda. W swojej karierze Kowalewski współpracował z takimi reżyserami, jak Stanisław Bareja czy Janusz Morgenstern. Pojawił się w takich filmach jak m.in. "Miś", gdzie wcielił się w postać Jana Hochwandera oraz w "Ogniem i mieczem", w którym to zagrał Jana Zagłobę. W latach 2003-2008 pojawiał się w serialu "Daleko od noszy" jako ordynator Zygmunt Łubicz.

PJA, AW