To dzieje się naprawdę! Wyszedł zwiastun filmu o Zenku Martyniuku. "Najgorsze, że to powstało za publiczne pieniądze"

Zenek Martyniuk na zmianę dzieli i łączy Polaków. Już w lutym do kin trafi film poświęcony jego osobie. Będzie hit?

Pierwsze informacje o filmie inspirowanym życiem i twórczością Zenka Martyniuka pojawiły się już prawie dwa lata temu. Początkowo mało kto wierzył, że projekt dojdzie do skutku, jednak TVP chętnie podjęła się tego zadania. Nie powinno to nikogo dziwić. W końcu król disco polo jest ulubieńcem prezesa Kurskiego.

Zenek Martyniuk doczekał się filmu o sobie

Jakiś czas temu do sieci trafiły zdjęcia promujące film "Zenek". Delikatnie mówiąc, internauci obśmiali je i porównali do nieudanej kopii plakatu "Bohemian Rapsody". Niezniechęcona produkcja postanowiła jeszcze bardziej podgrzać atmosferę wokół produkcji i w czwartkowe przedpołudnie wypuściła do sieci oficjalny zwiastun filmu. Możecie (na własną odpowiedzialność) obejrzeć go TUTAJ.

 

Choć Zenek Martyniuk jest kreowany przed media publiczne na żywą legendę polskiej muzyki, to reakcje internautów mówią jednak co innego. Liczba "łapek dół" znacząco przewyższa "kciuki w górę". Komentarze pod zwiastunem także są dość jednoznaczne.

Najgorsze, że to powstało za publiczne pieniądze...
Pieniądze z moich podatków promują takie coś.
Wycieracie sobie gęby promocją polskiej kultury, a niszczycie jej powagę i dziedzictwo - piszą rozgoryczeni ludzie.

Nie brakuje pozytywnych opinii ze strony fanów Martyniuka, jednak jest ich jak na lekarstwo. Zenek to fenomen i nie będziemy tego podważać. Nie jesteśmy jednak przekonani do stawiania pomników żywym. Inna kwestia to sfinansowanie filmu z pieniędzy publicznych. Wybierzecie się do kina?

Więcej o:
Komentarze (7)
To dzieje się naprawdę! Wyszedł zwiastun filmu o Zenku Martyniuku
Zaloguj się
 • doberrrman

  Oceniono 3 razy 1

  Powstało kłamliwe badziewne „pokłosie” za panstwowe (widac teraz jak na rękę putinowi), może powstać drugie badziewie, przynajmniej niegroźne.

 • comentarista

  0

  To, że wykonuje przaśne, paździerzowe disco polo dla Grażyn, to jest kwestia drugorzędna. Dużo gorsze jest to, że ten koleś w życiu jednej nuty nie zaśpiewał na żywo. Ten jego eunuchowy bek zawsze leci z playbacku. Promowanie tego prostaka to plucie w twarz wszystkim tym, którzy umieją śpiewać.

 • exsero

  Oceniono 2 razy 0

  Niedobrze. Nie ma jeszcze filmu o Jarosławie...

 • surygatka

  Oceniono 3 razy -1

  No i super JA IDĘ zabawa górą :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX