Anna Skura narzekała na ceny faworków u Magdy Gessler, jednak to cena drożdżówki zwala z nóg. Rachunek za ciastko zachęca do diety

Po ostatnim poście Anny Skury na temat cen wypieków u Magdy Gesssler postanowiliśmy porównać ceny z innymi cukierniami. Różnice są spore.

Magda Gessler od wielu lat ma własną cukiernię w Warszawie. "Słodki Słony" mieści się w jednej z najdroższych ulic stolicy, co jak udało nam się przekonać, wpływa również na wysokość cen. Ostatnio Anna Skura pożaliła się na swoim Instagramie zakupami w cukierni słynnej restauratorki. Za opakowanie faworków zapłaciła aż 60 zł, co wprawiło ją w niemałe osłupienie. Jak z cenami pozostałych wypieków i jak wypadają w porównaniu do innych dobrych cukierni?

Ile kosztuje drożdżówka u Magdy Gessler?

Magda Gessler przyzwyczaiła nas do wysokiego standardu swoich produktów i idącymi z nimi w parze cenami. Anna Skura była oburzona ceną 60 zł za 400 gram. faworków. W innej równie znanej cukierni w Warszawie za tę samą ilość tego przysmaku należy zapłacić 50 zł. Dość mała różnica, jednak w przypadku makowca i drożdżówki ceny u Magdy Gessler są dwukrotnie większe.

Zobacz, jak Magda Gessler poradziła sobie w "Kole Plotka":

Makowiec w cukierni słynnej restauratorki to koszt 110 zł, gdzie u konkurencji wystarczy tylko 50 zł. Podobnie jest z drożdżówką. W "Słodki Słony" musimy za nią zapłacić 15 zł, kiedy w innej, równie znanej cukierni jedynie 7 zł. Musimy przyznać, że różnice nie są małe, a jedyne co może je wytłumaczyć to różnica w jakości.

RG

Więcej o:
Komentarze (52)
Anna Skura narzekała na ceny faworków u Magdy Gessler, jednak to cena drożdżówki zwala z nóg. Rachunek za ciastko zachęca do diety
Zaloguj się
 • elzbietttta

  Oceniono 9 razy 7

  Zrobienie faworków jest proste, jak budowa cepa, składniki nasze rodzime, więc cena normalna. Na zdjęciu widzę grube ciacha skąpane w cukrze. Nie dziękuję, zrobię sama.

 • kaszpir2

  Oceniono 5 razy 5

  Tak samo jest ze Starbucks ...

  Kawa bardzo przeciętna , przygotowana w ekspresie automatycznym , w kubeczku z papieru za cenę całkowicie nieadekwatną do jakości , smaku i sposobu podania ...

  Ale na kubeczku jest napis a cena kawy wysoka i można się pochwalić przed znajomymi że piją drogą "prestiżową" kawę ;) mimo że obok w innej kawiarence można kupić sporo lepszą , dużo smaczniejszą , przygotowaną przez baristę kawę i podaną w filiżance ..

  I to samo jest z tą cukiernią ...

  Płaci się za napis a nie jakość , aby się "pochwalić" że kupiło się w tej "prestiżowej" cukierni i zapłaciło AŻ tyle złotych i że tą osobę stać ..
  A sama jakość nie ma znaczenia ;)

 • kchc

  Oceniono 7 razy 5

  ""Słodki Słony" mieści się w jednej z najdroższych ulic .."
  Nie wiem, jak coś może się mieścić w ulicy.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 4 razy 4

  Kupujący wyroby Gessler bardziej szpanują opakowaniem z napisem Gessler niż zawartością Która niczym szczególnym nie różni się od innych normalnych cukierni jedynie nie wiadomo skąd wziętą ceną.

 • wcegielski

  Oceniono 4 razy 4

  Może Nowy Świat lub Starówka to droższe miejsca - nie znam się widać, bo lokalizacja cukierni Pani Gessler jest w najbardziej obskurnym fragmencie też najdrożej ulicy, opodal wietnamskiej budki gastronomicznej wybudowanej na dachu dawnej publicznej toalety. Nie mam pojęcia z czego cukiernicy to robią, ale tłusto i słodko, wiec chyba to ekologiczne masło, bo nie tłuszcz cukierniczy, prawda? Teksty o pasji i zysku nie nadają się do komentowania - reszta cukierników odwala robotę z konieczności i charytatywnie, bo przecież nie dla zysku?

 • mechantloup

  Oceniono 5 razy 3

  Masz ochotę wydać 20 zł na bułkę, to wydasz, nie chcesz- to kupisz gdzie indziej. Po co bić niepotrzebnie piane o pierdoły?

 • gapcio2010

  Oceniono 2 razy 2

  Jest tyle dobrych cukierni, że nie trzeba idiotycznie płacić za nazwisko Gessler.....

 • gj61

  Oceniono 2 razy 2

  I tak znajdą się kretyni (czytaj: lenie) którzy tam kupią zamiast zrobić samemu. By być "widzianym"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX