Weronika Rosati walczy o prawa kobiet poza Polską. Wzięła udział w prestiżowym wydarzeniu. "Najważniejsze organizacje są z nami"

Weronika Rosati to nie tylko aktorka, ale też aktywistka. Gwiazda była ostatnio w Davos, gdzie reprezentowała walczących o prawa kobiet.

Ubiegły rok nie był łatwy dla Weroniki Rosati. Wiosną aktorka udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że była ofiarą przemocy domowej ze strony swojego partnera, Roberta Śmigielskiego. Od tamtej pory rodzice małej Elizabeth regularnie spotykają się w sądach. Rosati awansowała też na nieoficjalną rzeczniczkę praw kobiet.

Weronika Rosati na World Economic Forum

Nagłośnienie przez Weronikę Rosati problemu przemocy domowej z pewnością pomogło wielu kobietom, które na co dzień mają z nim do czynienia. Ostatnio gwiazda wzięła udział w World Economic Forum 2020 w Davos, gdzie wypowiadała się podczas debat na evencie United Nations Womens Rights. Aktorka reprezentowała tam osoby walczące o równość i prawa kobiet. Trzeba przyznać, że to niebywały sukces. Dumna Rosati pochwaliła się fotorelacją z wydarzenia na profilu na Instagramie.

Moja walka z przemocą domową już nie odbywa się tylko w Polsce, ale teraz już poszła w świat - najważniejsze organizacje broniące praw kobiet są z nami... - napisała w poście.

Na jednym ze zdjęć Weronika pozuje z Lise Kingo, dyrektor generalną i szefową United Nations Global Compact oraz Kerrym Adlerem, prezesem i globalnym dyrektorem generalnym firmy SkyPower, która zajmuje się projektami z wykorzystaniem energii słonecznej.

W komentarzach fani zasypali Rosati gratulacjami.

Cudownie. Uważam, że to piękne, co pani robi.
Klasa w każdym aspekcie. Brawo.
Jesteś wielka - piszą.

Dołączamy się!

Więcej o: